Hokejisté Sparty nedali Pardubicím šanci, i díky hattricku Tona vyhráli 9:2

Hokejisté Sparty prodloužili v Tipsport extralize svou vítěznou sérii už na tři na zápasy. V dohrávce 38. kola porazili Pardubice vysoko 9:2. Pražskému týmu patří v tabulce osmé místo, Východčeši jsou desátí.

7. kolo hokejové extraligy: HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha, 30. září v Plzni. Radost hráčů Sparty z gólu. | Zdroj: ČTK

Vyrovnaná byla pouze úvodní třetině, ve ktreré Pardubice ještě dokázaly odpovídat na góly domácích. Východočeskému týmu se přitom v minulých zápasech stejně jako Spartě dařilo, když třikrát vyhrála, z holešovické haly ale odjel s debaklem.

Po osmi minutách hosté prohrávali 0:2 a střídali gólmany, když zraněného Ružičku nahradil Salfický, v 11. minutě ale bylo skóre znovu nerozhodné. A na střídačku putoval i brankář Sparty Schwarz, kterého nahradil Melicherčík.

Od té chvíle už ovšem domácí neinkasovali. Ještě do konce úvodní třetiny se znovu ujali vedení, které pak neustále navyšovali. A nejvíc se o to staral Petr Ton. Sparťanský střelec se dvakrát trefil v prostřední třetině, další gól přidal v poslední dvacetiminutovce a dosáhl tak na hattrick.

HC Sparta Praha - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 9:2 (3:2, 3:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 3. Přibyl, 8. J. Hlinka (P. Ton, Tenkrát), 20. Bahenský, 21. P. Ton (J. Hlinka), 30. Broš (Hovorka), 38. P. Ton, 43. Přibyl (I. Rachůnek, S. Treille), 47. P. Ton (J. Hlinka, Tenkrát), 54. Sekáč z trest. střílení - 8. Kousal (Buchtele, Radil), 11. Rolinek (Somík, Benák). Rozhodčí: Hodek, Hribik - Bádal, Ondráček. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:0. Diváci: 5542.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít