Hokejisté Sparty porazili Liberec a zvýšili svůj náskok na čele extraligy

Po kompletním 17. extraligovém kole už mají hokejisté pražské Sparty na čele extraligy náskok pěti bodů. Holešovický celek vyhrál nad Libercem 5:2, i když v polovině zápasu prohrával 1:2. Na druhou Slavii, která doma prohrála s Hradcem Králové 1:2, se kromě jejího dnešního přemožitele dotáhlo i Brno. To na svém ledě s přehledem porazilo Vítkovice 5:1.

Obránce Sparty Jakub Krejčík střílí pátý gól | Zdroj: ČTK

V zápase mezi Slavií a Hradcem Králové byli kromě vlastních oslabení po celou dobu aktivnější Východočeši, ale dlouho z toho nic nevytěžili. Proti byla buď jejich špatná koncovka nebo znovu výtečný domácí gólman Furch.

Naopak sešívaní měli i velkou porci štěstí a ve 13. minutě šli po tečované přesilovkové střele Koláře do vedení. V poslední třetině ale nejdřív Knotek po výjezdu zpoza branky vyrovnal a v 58. minutě rozhodl Vydarený ránou od modré o hradeckém vítězství 2:1. To mohl ještě zvýraznit Květoň, ale při power-play Slavie trefil pouze tyč.

Napínavou a divácky vděčnou hokejovou bitvu posledních dvou celků viděli diváci v Litvínově. Tam přijel Chomutov a domácí se dostali do vedení v 15. minutě. Třebaže jejich soupeř potom vkládal do hry stejnou porci bojovnosti, kýženého gólu se dočkal až 8 vteřin před koncem a navíc ještě ve chvíli, kdy prohrával 0:2. Litvínovští tedy opět potěšili své nové trenéry Rulíka a Hořavu a zvítězili nad Chomutovem 2:1.

V dalších pátečních zápasech vyhráli třinečtí Oceláři nad Plzní 3:0, Karlovy Vary nestačily na Zlín 3:4 a Kladno, i když vyhrálo nad Pardubicemi úvodní třetinu, nakonec s Východočechy prohrálo 1:4.

HC Oceláři Třinec - HC Škoda Plzeň 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 28. Adamský (Polanský, Orsava), 31. Polanský (Rákos), 39. Roth (Polanský)

HC Energie Karlovy Vary - PSG Zlín 3:4 (1:2, 2:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 15. Zaťovič (Pohl), 31. Hovorka (M. Látal, Gulaši), 40. Hovorka (Roman Vlach) - 6. O. Veselý (Balaštík, Leška), 12. Balaštík (Leška), 29. Holík (Čajánek), 34. Honejsek (Čajánek, Holík)

HC Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 15. Sičák (Pech), 32. P. Ton (Kubát, J. Hlinka), 43. Kubát (I. Rachůnek), 44. Pech (Buchtele, Švrček), 47. Krejčík (Kumstát, Buchtele) - 23. P. Nedvěd (Urban, Čakajík), 28. Filippi (Dušek, Urban)

HC Slavia Praha - Mountfield Hradec Králové 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 13. Kolář (Valach, Wharton) - 49. Knotek, 58. Vydarený (Šimánek, Kudrna)

HC Kometa Brno - HC Vítkovice Steel 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 9. T. Svoboda (Jakub Svoboda), 30. Kováčik (H. Zohorna, Čermák), 30. Němec (J. Káňa II, Kuboš), 51. Kuboš (Žižka, Němec), 52. Koreis (Kováčik) - 37. Svačina (Sloboda, Kudělka)

Rytíři Kladno - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 15. Tenkrát (Hlaváč, Patera) - 34. Radil (Kousal, T. Nosek), 39. T. Nosek (Gregorc), 46. P. Sýkora (T. Zohorna, Semorád), 56. P. Sýkora (Ďaloga)

HC Verva Litvínov - Piráti Chomutov 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 15. Martynek (Majdan, J. Černý), 50. Jánský (Ručinský, Hübl) - 60. J. Mrázek (Rutta)

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít