Hokejisté Sparty porazili Vítkovice a posunuli se na dvanácté místo

Hokejisté pražské Sparty porazili v předehrávce 24. kola Tipsport extraligy Vítkovice 2:0. Domácí rozhodli o výhře v první třetině, kdy skórovali Petr Ton a Dominik Pacovský. Sparta vyhrála pod vedením nového trenéra Josefa Jandače čtvrtý z pěti zápasů, hosté pod koučem Peterem Oremusem poprvé nebodovali.

Sparťan Dominik Pacovský dal druhý gól do sítě Vítkovic. Sparta zvítězila ve 24. kole Tipsport extraligy 2:0 | Zdroj: ČTK

Úvodní minuty nenabídly žádnou strhující podívanou, Vítkovice se stejně jako ve všech dosavadních duelech pod trenérem Oremusem pečlivě bránily. V 11. minutě ale zamířili na trestnou lavici postupně Barinka a Sloboda a Sparta dostala více než minutu dlouhou výhodu dvou hráčů na ledě. Využila ji hned za 35 sekund, kdy se od modré čáry prosadil Ton.

Druhý gól mohl přidat Hlinka, ale sám před Šindelářem neskóroval. V 19. minutě ale po přihrávce Tona zvýšil Pacovský.

Druhá třetina nabídla podobný vývoj jako ta první, ale pět tisíc diváků se v ní branky nedočkalo. Ve třetí části se Vítkovice snažily o vyrovnání, ale brankář Michal Neuvirth byl bezchybný. Hostům nepomohla ani power-play, ke které sáhla vítkovická lavička v 57. minutě.

HC Sparta Praha - HC Vítkovice Steel 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 12. P. Ton (Sičák), 19. Pacovský (P. Ton, J. Hlinka). Rozhodčí: Hodek, Fraňo - Bejček, Charvát. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 5116

Sparta: Neuvirth - Milam, Sičák, Krstev, Gřegořek, Philipp, Vallin - Hovorka, Broš, Tenkrát - P. Ton, J. Hlinka, Pacovský - Sekáč, Přibyl, I. Rachůnek - S. Treille, Foster, Bahenský. Trenéři: Jandač a Votruba

Vítkovice: Šindelář - R. Polák, Barinka, Sloboda, Rehák, Malík, Kuba, L. Kovář, Voráček - Ujčík, Burger, Klimek - Huna, Roman, Svačina - Bartánus, Strapáč, R. Hruška - Šedivý, Húževka, Szturc. Trenéři: Oremus a Svozil