Hokejisté Sparty Praha skončili na Spenglerově poháru bez výhry

Pražská Sparta nevyhrála na Spenglerově poháru ani jeden zápas. Po dvou porážkách ve skupině podlehla ve čtvrtfinále výběru Kanady 3:4 v prodloužení.

HC Sparta Praha

HC Sparta Praha | Foto: HC Sparta Praha

Sparta Praha - Kanada 3:4 v prodl. (0:1, 3:2, 0:0 - 0:1)

První třetina pražanům rozhodně nevyšla podle představ a prakticky celou dobu se bránili nájezdům soupeře. Čisté konto drželi až do 11.minuty, kdy Pöperleho překonal Vigier.

Bojovnost se ale Spartě upřít nedá. Dvakrát v zápase prohrávala o dvě branky a přesto dokázala vyrovnat. Kdyby využila navíc alespoň jednu ze šancí ve třetím dějství mohla pomýšlet i na semifinále.

Utkání ale dospělo do prodloužení a v něm minutu před koncem vystřelil postup Kanadě Dupont. O finále se tak výběr země javorového listu utká s Davosem. Druhou semifinálovou dvojici tvoří Ženeva a Petrohrad.

Branky a nahrávky: 28. Peter (Smoleňák, Kůrka), 34. Peter (Smoleňák, Macholda), 37. D. Výborný (Macholda) - 11. Vigier (Metropolit, Murphy), 22. Pittis (Bell), 32. Bell (Metropolit, McLean), 64. Dupont (Murphy). Rozhodčí: Baluška (SR), Reiber - Arm, Müller (všichni Švýc.). Vyloučení: 6:4. Využití: 1:2. Diváci: 5574.

Sestava Sparty: Pöpperle - Gulaši, Jan Hanzlík, Du Bois, Phillip, Macholda, Husák - Kafka, D. Výborný, Kratěna - Hromas, Koreis, Ton - Luňák, Broš, Y. Treille - Smoleňák, Peter, Kůrka.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít