Hokejisté Sparty před skvělou návštěvou porazili Plzeň 4:2, dvakrát skóroval Ton

Hokejisté Sparty znovu navýšili vedení v extraligové tabulce. V předehrávce 29. kola přehráli svěřenci trenéra Jandače Plzeň 4:2 a stylově tak přispěli k oslavám 110. narozenin pražského klubu. Třemi body se na výhře domácích podíleli Petr Ton s Jaroslavem Hlinkou.

Petr Ton s Tomášem Rolinkem slaví jeden z gólů do sítě Plzně | Zdroj: ČTK

Hosté z Plzně se v zápase před skvělým publikem dvakrát dostali do vedení. Poprvé se tak stalo po jedenácti minutách hry, kdy přesilovkovou brankou otevřel skóre sobotního duelu Václav Pletka. Vyrovnaný stav však vrátil zápasu ještě před první přestávkou nejlepší střelec soutěže Petr Ton.

Jen deset vteřin uplynulo ze druhé třetiny a znovu se měnilo skóre. Podruhé poslal Západočechy do vedení Ondřej Kratěna, sparťané ale znovu dokázali během pěti minut gólově odpovědět. Na trefu Rolinka navíc v prostřední části hry navázali ještě Pech a podruhé skórující Ton, kteří rychle obstarali výraznější domácí vedení.

V závěrečné periodě si Sparta dávala záležet na tom, aby se zavděčila pozvaným sparťanským legendám k oslavám 110 let klubu i deseti tisícům diváků, a tak se Plzeňští jen zřídka dostávali k ohrožení Pöpperleho branky.

Skórovat do sítě dobře fungujícího mužstva soupeře už se Indiánům nepovedlo, Sparta tak zvítězila 4:2 a navýšila náskok v čele extraligové tabulky na 12 bodů. V dresu domácích se blýskli třemi body Petr Ton (2+1) a Jaroslav Hlinka (0+3).

29. kolo hokejové extraligy:

HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň 4:2 (1:1, 3:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 15. P. Ton (J. Hlinka, Rolinek), 26. Rolinek (P. Ton, J. Hlinka), 30. Pech (Kumstát, Krejčík), 31. Rolinek (P. Ton, J. Hlinka) - 11. Pletka (Vlasák, J. Jeřábek), 21. Kratěna (Holec, Jiří Hanzlík). Rozhodčí: A. Jeřábek, Pešina - Frodl, Charvát. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 10.122.

Sparta: Pöpperle - Pilař, Hrbas, Švrček, Krejčík, Gřegořek, Philipp, Kubát - P. Ton, J. Hlinka, Rolinek - Kumstát, Pech, T. Rachůnek - Klimek, I. Rachůnek, Buchtele - Kočí, Simon, Forman. Trenéři: Jandač a Moták.
Plzeň: Machovský - Jiří Hanzlík, Seman, Slovák, J. Jeřábek, Mozík, Marcel - Kratěna, Kašpařík, Holec - Duda, Vlasák, J. Sýkora - Indrák, Lev, Pletka - Dvořák, T. Sýkora, Schleiss. Trenéři: Razým a Michal Straka.

David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít