Hokejisté Sparty prohráli v extralize počtvrté za sebou

Hokejistům pražské Sparty se v Tipsport extralize nedaří. V předehrávce šestého kola prohráli s Třincem 3:4 a utrpěli čtvrtou porážku za sebou. Oceláři se naopak minimálně do pátku dostali na první místo tabulky. O výhře hostů rozhodl ve 49. minutě obránce Vladimír Roth.

Hokejisté Třince zvítězili v 6. kole Tipsport extraligy na ledě Sparty 4:3

Hokejisté Třince zvítězili v 6. kole Tipsport extraligy na ledě Sparty 4:3 | Zdroj: ČTK

V brance Sparty nastoupila posila z NHL Michal Neuvirth, naopak Oceláři se museli bez své zámořské akvizice, obránce Rostislava Klesly obejít.

Hosté začali v Holešovicích výborně a hned ve druhé minutě je dostal do vedení Polanský. V osmé minutě udělal hrubou chybu brankář Třince Hrubec, který vyjel až k modré čáře, ale rozehrávka se mu nepovedla. Puk zachytil útočník Sparty Pacovský a snadno skóroval do prázdné branky. O dvě minuty později poslal stejný hráč domácí do vedení.

Sparta mohla v úvodu druhé části zvýšit, ale Sacha Treille zakončil samostatný nájezd střelou vedle. Vzápětí dostali domácí velkou šanci na skórování, když hráli minutu a půl pět na tři, ale vyprodukovali pouze tyčku. Třinec tak Spartu potrestal vyrovnávací brankou Bonka. Třetí gól Ocelářů mohl hned nato přidat Rákos, ale po objetí branky nedokázal dostat puk za čáru tak, jako se to v posledních dvou duelech hned třikrát povedlo kladenskému Tomáši Plekancovi.

Klimenta trefil ve 29. minutě tyč, ale vedení vrátil Spartě o čtyři minuty později Bahenský. Ve 37. minutě byl vyloučen Tenkrát na 2+2 minuty za hru vysokou holí, kterou zasáhl do obličeje Martina Růžičku. Právě třinecký kanonýr těsně před koncem druhé třetiny přesilovku využil a vyrovnal na 3:3.

Třetí třetina už tolik zajímavých momentů nenabídla. Až ve 49. minutě se do levého horního rohu Neuvirthovy branky trefil obránce Roth a poslal Třinec do vedení. Sparta měla velkou šanci na vyrovnání šest minut před koncem, kdy podruhé v zápase hrála přesilovku pět na tři, tentokrát 65 sekund, ale ani tentokrát se neprosadila.

HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec 3:4 (2:1, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Pacovský, 10. Pacovský (Tenkrát, Vallin), 33. Bahenský (Milam, Ton) - 2. Polanský (Klimenta), 27. Bonk (Varaďa), 40. M. Růžička (Hrabal), 49. Roth (Adamský, Peterek). Rozhodčí: Lacina, Kalivoda - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. Diváci: 3778

Sparta: Neuvirth - Philipp, Vallin, Gawryletz, Krstev, Milam, D. Kočí, Husák - Ton, Bahenský, I. Rachůnek - Tenkrát, J. Hlinka, Pacovský - Jánský, Foster, S. Treille - Simon, Luňák, Forman. Trenéři: Žemlička a Votruba

Třinec: Hrubec - Hrabal, Zíb, Roth, Galvas, Lojek, Klouček, od 41. navíc Ovčačík - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Peterek, Adamský - Klimenta, Polanský, Rákos - Zagrapan. Trenéři: Turek a Janků