Hokejisté Sparty rozstříleli Litvínov, Olomouc podlehla Mountfieldu

Hokejisté Liberce porazili nejtěsnějším rozdílem v důležitém utkání o postup do play off Karlovy Vary. Vedoucí Třinec vyhrál na ledě Zlína až po prodloužení, stejně tak Plzeň v Pardubicích. Sparta rozstřílela v domácím prostředí Litvínov.

Hokejisté Sparty se v utkání s Litvínovem radovali ze vstřeleného gólu hned sedmkrát | Zdroj: ČTK

Vítkovice potvrdily roli favorita. V první třetině se dostaly do dvougólového vedení, když hned ve druhé minutě prostřelil Růžičku Huna a před odchodem do šaten zvýšil Klok.

Druhá třetina patřila hostujícímu týmu. Při vyloučení Štencla a po nahrávce Výborného prostřelil Dolejše v domácí brance Robar.

V 1. minutě třetí části ale domácí také v početní výhodě vyrovnali a za dalších šest minut definitivně zlomil odpor Mladé Boleslavi Burger.

Liberec zvládl důležitou bitvu o play off

Třinečtí hokejisté přijeli na zlínský led se šňůrou jedenácti vítězných zápasů, ale ve 4. minutě inkasovali z hole Ondráčka při vyloučení Plíhala. I hosté ale dokázali využít první přesilovou hru, tentokrát vyloučení Žižky potrestal Doudera.

Další změna skóre přišla až v 50. minutě a opět při přesilové hře. Třinecký Kreps si ale na trestnou lavici ani nestačil sednout, protože Zlín jeho vyloučení potrestal během tří vteřin.

Vedoucí tým extraligy však překvapení nepřipustil a Galvas poslal utkání do prodloužení. To rozhodl v poslední minutě Klesla a prodloužil vítěznou sérii Třince na 12 zápasů.

Na olomouckém ledě zabral po dvou prohraných zápasech hradecký Mountfield. O výsledku rozhodla druhá třetina, kterou hosté vyhráli 3:1, čtvrtou branku do olomoucké sítě přidal v úvodu třetí části Dej.

Důležité utkání o postup do play off se hrálo v Liberci, kam přijely Karlovy Vary. A důležitosti zápasu odpovídal i průběh hry. O vítězi tak rozhodla jediná branka, kterou vstřelil ve 46. minutě domácí Urban.

Slavia vedla 2:0, přesto odjela z Brna bez bodu

Vyhraný zápas málem ztratila na pardubickém ledě Plzeň. Hosté vedli po dvou přesilovkových gólech a jedné trefy Bližňáka po dvou třetinách 3:0, přesto se z vítězství radovali až v prodloužení.

Pardubický Tybor totiž ve 2. minutě třetí části vykřesal jiskřičku naděje, kterou ještě více rozfoukal za dalších šest minut Radil. Vyrovnání zařídil čtyři minuty před koncem základní hrací doby Špaček. Vítězný gól vstřelil v prodloužení plzeňský Johnson.

K velkému překvapení měla nakročeno Slavia. Na ledě brněnské Komety vedla po první třetině 2:0, ale v dalším průběhu zápasu se vrátila do vyjetých kolejí, pětkrát inkasovala a prodloužila sérii prohraných zápasů na sedm.

Sparta sice prohrávala po gólu Lukeše s Litvínovem 0:1, ale pak už stříleli pouze domácí hokejisté, kteří rozvlnili hostující síť hned sedmkrát.

38. kolo hokejové extraligy:

HC Vítkovice Steel - BK Mladá Boleslav 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 2. Huna (Svačina, Roman), 19. Klok (M. Hlinka, Szturc), 41. Svačina (Roman, Zíb), 47. Burger (Svačina, Zíb) - 34. Robar (D. Výborný, Trončinský). Rozhodčí: Hradil, Mrkva - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. Diváci: 5287.

PSG Zlín - HC Oceláři Třinec 2:3 v prodloužení (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 4. Ondráček (Žižka, Čajánek), 50. Matějíček (O. Veselý, Čajánek) - 7. M. Doudera (Dravecký, Polanský), 55. Galvas, 65. Klesla (Plíhal). Rozhodčí: Homola, Pešina - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 7:9. Využití: 2:1. Diváci: 5216.

HC Olomouc - Mountfield Hradec Králové 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 30. Herman (Laš, Majeský) - 27. Nedvídek (Pilař, Kopta), 37. Pospíšil (P. Mikuš, Pilař), 40. Mertl (Kudrna), 42. Dej (Kukumberg, Pospíšil). Rozhodčí: Fraňo, Hejduk - Charvát, Skopal. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:1. Diváci: 4943.

Bílí Tygři Liberec - HC Energie Karlovy Vary 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branka a nahrávka: 46. Urban (Bulíř). Rozhodčí: Šindler, Wagner - L. Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 4438.

HC Kometa Brno - HC Slavia Praha 5:2 (0:2, 2:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 32. V. Němec (Kempný, Ton), 40. J. Hruška (Ptáček, Kempný), 46. Ton (J. Hruška, Ptáček), 51. H. Zohorna (Kempný, Ptáček), 59. Honejsek - 13. Sklenář (Vlasák), 16. Holec (Kolář, Divíšek). Rozhodčí: Mikula, Šír - Polonyi, Špůr. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:0. Diváci: 7200 (vyprodáno).

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Škoda Plzeň 3:4 v prodloužení (0:1, 0:2, 3:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 42. Tybor (Nahodil, Benák), 47. Radil (Čáslava, Benák), 57. Špaček - 4. Kratěna (Jeřábek, Schleiss), 25. Bližňák (Pletka, Kadlec), 27. Hollweg (Bližňák), 65. Johnson (Mozík, J. Sýkora). Rozhodčí: Hodek, Polák - Jindra, Zíka. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 8466.

HC Sparta Praha - HC Verva Litvínov 7:1 (2:1, 2:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 10. J. Hlinka (Réway, Eminger), 13. M. Procházka (Volek, Dvořáček), 31. Polášek (J. Hlinka, Eminger), 32. Sabolič (Forman, Buchtele), 46. Sabolič (Buchtele, Forman), 46. M. Procházka (Volek, Dvořáček), 58. Forman (Sabolič, Barinka) - 3. Lukeš (Hübl). Rozhodčí: Hribik, Pavlovič - Kis, Lučan. Vyloučení: 9:6. Využití: 2:0. Diváci: 8272.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít