Hokejisté Sparty vyhráli v Brně, Zlín poprvé ve čtvrtfinále porazil Plzeň

Hokejisté Sparty otočili vývoj čtvrtfinálové série play off s Kometou Brno. Vítěz základní části vyhrál v Brně 5:2 a vede 2:1 na zápasy. Zlín poprvé porazil Plzeň, na svém ledě zvítězil 1:0, a snížil stav série na 1:2. Čtvrté duely se hrají ve čtvrtek opět v Brně a ve Zlíně.

Hokejisté Sparty se radují z gólu do sítě Komety Brno ve třetím duelu čtvrtfinále play off | Zdroj: ČTK

Čtvrtfinále play off - 3. zápasy:

HC Kometa Brno - HC Sparta Praha 2:5 (1:0, 0:3, 1:2)

Sparta začala v Brně agresivně a v prvních minutách měla převahu, brankář Trvaj ale odolával. Kometa se ale zvedla a ve 13. minutě se trefil Tomáš Svoboda poté, co kličkou oklamal Pöpperleho. Domácí přidali i druhý gól, ten ale rozhodčí neuznali, protože ještě předtím úmyslně posunul branku obránce Sparty Philipp. Po shlédnutí videa nařídili sudí trestné střílení, které ale Erat neproměnil.

Do druhé třetiny vstoupila lépe Sparta a ve 25. minutě vyjádřila svou převahu vyrovnávacím gólem z hokejky Fostera. Poté mohla jít Kometa znovu do vedení, Tomáš Svoboda ale minul opuštěnou branku. Ve 33. minutě vedla naopak Sparta díky trefě Tona. Sérii chyb Brňanů potrestal třetí brankou Sersen.

Také úvod třetí části patřil hostům, ve 42. minutě zvýšil na 4:1 Bližňák. Naději pro Kometu vykřesal o šest minut později Erat. Brno mělo poté tlak, ale gólmana Pöpperleho nepřekonalo. Naopak Tenkrát dal tři minuty před koncem pátou branku Sparty.

Branky a nahrávky: 13. T. Svoboda (Vašíček), 48. Erat (L. Čermák, Koreis) - 25. Foster (Jánský, S. Treille), 33. Ton (Bližňák), 35. Sersen (Krstev, Bližňák), 42. Bližňák (Ton, Milam), 57. Tenkrát (Ton). Rozhodčí: Hribik, Šindler - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 7200 (vyprodáno). Stav série: 1:2

Brno: Trvaj - Kováčik, Žižka, M. Hruška, Malec, Bičánek, Vašíček, Švrček - Jaroslav Svoboda, L. Čermák, Dlouhý - Erat, Petrovický, Koreis - T. Svoboda, Divíšek, Jakub Svoboda - Balej, H. Zohorna, Polodna. Trenéři: Venera a Oslizlo

Sparta: Pöpperle - Krstev, Sersen, Milam, Jan Hanzlík, Philipp, D. Kočí, Kasík - Pacovský, Broš, I. Rachůnek - Ton, Bližňák, Tenkrát - Jánský, Foster, S. Treille - Y. Treille, T. Rachůnek, Lapšanský. Trenéři: Jandač, Žemlička a Martinec

PSG Zlín - HC Plzeň 1929 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Zlín ukončil nepříjemnou sérii deset porážek s Plzní. K první výhře ve čtvrtfinálové sérii mu k tomu stačil jediný gól, který dal ve 26. minutě Ondřej Veselý. Brankář Zlína Luboš Horčička, který po čtyřech duelech nahradil Jakuba Sedláčka, vychytal podruhé ve vyřazovacích bojích nulu.

Plzni nepomohl ani návrat kanonýra Tomáše Vlasáka, který se na led vrátil po zranění. Byl také prvním, kdo měl v zápase velkou šanci, ale zblízka Horčičku nepřekonal. První třetina jinak žádné útočné hody nenabídla. Do druhé části vstoupil Zlín aktivněji a ve 26. minutě se dočkal zásluhou Veselého, který předvedl parádní kličku a dostal domácí poprvé v sérii do vedení.

O sedm minut později mohl Zlín zvýšit, ale Melenovský a po něm Důras nedokázali skórovat do odkryté branky. Ve 37. minutě jel sám na Horčičku Vlasák, ale přestřelil. Ve třetí třetině se k lepšímu výkonu rozehráli hosté, ale výsledkem byly neproměněné šance Kratěny, který nejprve promáchl, poté trefil břevno a nakonec boční síť.

Branka a nahrávky: 26. Veselý (Honejsek, Tesařík). Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 6117. Stav série: 1:2

Zlín: Horčička - Tesařík, Řezníček, Zámorský, Galvas, Míka, Matějíček - Honejsek, Čajánek, Veselý - Holík, Leška, Köhler - Důras, Melenovský, Čech. Trenéři: Rostislav Vlach a Turek

Plzeň: A. Svoboda - Jeřábek, Modrý, Vykoukal, Kaberle, Marušák, Frolo, St. Pierre - Kratěna, Martin Straka, Vlasák - Duda, Jan Kovář, Pletka - Dvořák, Pitule, Johnson - Stránský (32. Vostřák), Havlíček, Mrňa. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Michal Straka