Hokejisté St. Louis vyřadili obhájce Stanley Cupu

Chicago Blackhawks loňský titul z hokejové NHL neobhájí. Trojnásobní vítězové z posledních šesti let tentokrát vypadli už v prvním kole, když je v sedmém zápase vyřadili St. Louis Blues. Rozhodující sedmý zápas také bude muset rozhodnout sérii mezi Anaheimem a Nashvillem.

Hokejisté St. Louis se radují, právě vyřadili obhájce Stanley Cupu

Hokejisté St. Louis se radují, právě vyřadili obhájce Stanley Cupu | Zdroj: Reuters

Rozhodující sedmý zápas série mezi St. Louis a Chicagem začali lépe domácí, po 14 minutách vedli 2:0 po gólech Joriho Lehtery a Coltona Parayaka. Blackhawks se ale mohli spolehnout na své opory. Ještě do první přestávky snížil Marián Hossa a v úvodu druhé třetiny vyrovnal v přesilovce Andrew Shaw svým čtvrtým gólem v sérii.

Rozhodující gól přišel 11 a půl minuty před koncem. Troy Brouwer, pravé křídlo třetí formace Blues, dostal od Fabbriho puk před prázdnou branku. Svou první dorážku nasměroval do tyče, při pokusu o druhou minul puk, až tu třetí nasměroval za gólmana Crawforda.

Po vítězství 3:2 vyhráli Blues sérii 4:3 a v semifinále západní konference se utkají s Dallasem. Do sedmého zápasu nezasáhli ani Michal Rozsíval s Tomášem Fleichsmannem na straně Chicaga, ani Dmitrij Jaškin na straně St. Louis.

Hned po prvním kole je jasné, že Stanley Cup nevyhraje žádný tým, který se z něj radoval v posledních 6 letech. Chicago a Los Angeles vypadly už v prvním kole, Boston se do vyřazovacích bojů vůbec nedostal. Chicago vypadlo také jako poslední ze šestice zakládajících týmů soutěže, takzvané „Original six“.

O postup do konferenčního semifinále budou muset tvrdě bojovat Kačeři z Anaheimu, vítězové z roku 2007. Jejich sérii s Nashvillem rozhodne až poslední možný zápas, protože Predators po domácí výhře 3:1 v šestém utkání vyrovnali stav vítězných zápasů na 3:3.

Tuto sérii podrobně sleduje Tomáš Hertl se spoluhráči ze San José. Vítěz rozhodujícího boje pak narazí právě na Sharks.

NHL - 1. kolo play off:
Západní konference - 6. zápas:
Nashville - Anaheim 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky: 9. Ekholm, 38. Neal, 60. Weber - 40. Kesler. Střely na branku: 26:27. Diváci: 17.113. Hvězdy zápasu: 1. Neal, 2. Rinne, 3. Ekholm (všichni Nashville). Stav série: 3:3.

Západní konference - 7. zápas:
St. Louis - Chicago 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
Branky: 2. Lehterä, 14. Parayko, 49. Brouwer - 19. Hossa, 24. Shaw. Střely na branku: 26:33. Diváci: 19.935. Hvězdy zápasu: 1. Brouwer, 2. Elliott, 3. Fabbri (všichni Chicago). Konečný stav série: 4:3.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít