Hokejisté Švédska jsou ve finále MS

Hokejisté Švédska postoupili na světovém šampionátu do finále. V semifinálovém duelu porazili ve Stockholmu dalšího pořadatele mistrovství světa Finsko 3:0.

Loui Erricksson rozhodl o výhře Švédska

Loui Erricksson rozhodl o výhře Švédska | Zdroj: ČTK

Padesátiprocentní úspěšnost při přesilových hrách posunula Švédsko do finále. Nejprve Henrik Sedin perfektně přihrál na Erricksenovu hůl skrze skrumáž před brankářem Raantou a ve druhé třetině zakončil po přihrávce Henrika Sedina do pravého horního rohu Raantovy branky.

Finsko si ani v poslední třetině nevytvořilo výrazný tlak a Švédskou kontrolu zápasu dokázal i gól při power play soupeře.

Švédsko se do finále mistrovství světa dostalo teprve podruhé za posledních sedm let, jeho soupeřem bude buď Švýcarsko nebo Spojené státy.

Finsko - Švédsko 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 11. L. Eriksson (H. Sedin, D. Sedin), 37. L. Eriksson (H. Sedin, D. Sedin), 60. H. Sedin (L. Eriksson, Tallinder). Rozhodčí: Olenin (Rus.), Reiber (Švýc.) - Dědulja (Běl.), Wilmot (Kan.). Vyloučení: 4:2. Využití: 0:2. Diváci: 11.674.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít