Hokejisté Tampy vyhráli osmý duel play-off NHL v řadě

Vítězná šňůra hokejistů Tampy Bay stále nekončí. Poté, co otočili sérii prvního kola Stanley Cupu proti Pittsburghu z 1:3 na 4:3 a Washington vyřídili ve čtyřech zápasech, ovládli i první finále Východní konference na ledě Bostonu. Lightning vyhráli 5:2.

Hokejisté Tampy slaví jeden z gólů do sítě Bostonu

Hokejisté Tampy slaví jeden z gólů do sítě Bostonu | Zdroj: Reuters

Velký krok k vítězství udělal floridský tým v rozmezí 85 sekund úvodní třetiny, během nichž získal tříbrankový náskok. Trefili se Bergenheim, Clark a Purcell. Za domácí ještě v první dvacetiminutovce snížil svým prvním gólem v play-off v kariéře Seguin, a tak si Boston ještě mohl dělat naděje na zvrat.

Jenže ve druhé třetině a první polovině třetí třetiny se neprosadil ani jeden z celků a pak hosté proměnili díky Bergeronovi přesilovku. Boston poměrně brzy za stavu 1:4 zkusil hrát bez brankáře, ale místo kontaktního gólu přišla trefa do prázdné branky, kterou měl na svědomí Gagne. V 59. minutě už pak jen na konečných 2:5 upravil Boychuk.

Za domácí nastoupili David Krejčí i Tomáš Kaberle, za hosty strávil Pavel Kubina celé utkání na střídačce.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít