Hokejisté Třince a Litvínova se přiblížili na jednu výhru účasti v semifinále

Už jen jediná výhra dělí hokejisty Třince a Litvínova od postupu mezi poslední čtyři týmy play-off České pojišťovny. Třinec porazil Spartu v pátém čtvrtfinálovém zápase 6:3 a Litvínov vyhrál v Plzni 2:1 po samostatných nájezdech. Obě vítězná mužstva tak vedou v sériích 3:2. Další utkání se hrají v pondělí.

Třinečtí hokejisté Martin Růžička a Josef Hrabal se radují z první branky

Třinečtí hokejisté Martin Růžička a Josef Hrabal se radují z první branky | Zdroj: ČTK

Po napínavém předchozím duelu v Praze, který rozhodly ve prospěch Sparty až samostatné nájezdy, tentokrát třinečtí diváci velké drama neviděli. Domácí v utkání nepustili soupeře ani jednou do vedení, navíc si povětšinu času hlídali vícebrankový náskok.

Martin Růžička nejprve využil v přesilové hře výbornou přihrávku Varadi, Adamský pak ujel hostujícím obráncům a ve 12. minutě to bylo 2:0 pro Třinec. Sparta snížila do konce první třetiny zásluhou početní výhody, když za Hamerlíka prošla rána Pilaře.

Pražský tým pak působil na začátku druhé dvacetiminutovky aktivněji, šance ale nevyužil a přišel trest. Hrňa "ukrytou" střelou a Zíb v přesilovce dali domácím klid. Ten se sice snažila Sparta narušovat, na méně než dvě branky už se ovšem nepřiblížila.

Jedno snížení zařídil švihem z mezikruží Ton, po Zagrapanově gólu ještě oživoval naděje hostů v poslední třetině Sacha Treille. To ale bylo ze strany pražského mužstva vše. Na konečných 6:3 pro Třinec upravil při závěrečné power-play Sparty Bonk.

Přesilovkové selhání Plzně

Mnohem napínavější bylo z pohledu boje o výsledek utkání v Plzni. V úvodu zápas žádný strhující hokej nenabídl. Domácí si až kolem 30. minuty vytvořili několik nadějných šancí a jednu z nich dokázali i proměnit. Kovař se prosadil individuálně a nedal Francouzovi v litvínovské brance šanci.

Hostující gólman ale jinak předváděl jistý výkon, kterým držel svůj tým ve hře. A Litvínov se dočkal vyrovnání. Ručinský poslal ve 49. minutě povedenou přihrávku na Lukeše a ten dostal puk za Mazancova záda.

Plzeň pak připravila o výhru ve zbytku zápasu neschopnost proměnit přesilovky. Indiáni měli jednu dvojnásobnou ve třetí třetině, další dvě kratší v prodloužení, navíc dlouho hráli v klasické početní výhodě 5 na 4. Gól ale vstřelit nedokázali.

Rozhodnout tak musely samostatné nájezdy. V první sérii skóroval domácí Vampola, za Litvínov vyrovnal ve třetí nádherným blafákem Ručinský. V pátých pokusech pak zajistil hostům výhru Hanzl.

Tipsport extraliga - čtvrtfinále play-off České pojišťovny, 5. zápas:

HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 8. M. Růžička (Varaďa, Zíb), 12. Adamský (Polanský, Roth), 27. Hrňa (Zagrapan, Orsava), 31. Zíb (Bonk, M. Růžička), 49. Zagrapan (Hrňa, Orsava), 59. Bonk - 20. Pilař, 32. P. Ton (J. Hlinka, Forman), 56. S. Treille (Broš). Rozhodčí: Hribik, Jeřábek - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 5112. Stav série: 3:2.

HC Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 30. Jan Kovář (Kratěna, Slovák) - 49. Lukeš (Ručinský), rozhodující nájezd Hanzl. Rozhodčí: Fraňo, Hodek - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:10. Využití: 0:1. Diváci: 7508. Stav série: 2:3.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít