Hokejisté Třince a Litvínova si připsali první vítězství ve čtvrtfinále play-off

První dva čtvrtfinálové duely dnes otevřely hokejové paly-off. Třinečtí Oceláři si poradili s pražskou Spartou suverénně 4:0 a Plzeň navázala na špatný závěr základní části a prohrála s Litvínovem 0:1 i kvůli skvělému výkonu gólmana Severočechů Francouze.

Plzeňský brankář Mazanec zasahuje proti Majdanovi z Litvínova

Plzeňský brankář Mazanec zasahuje proti Majdanovi z Litvínova | Zdroj: ČTK

V zápase Třince se Spartou se Oceláři od začátku utkání tlačili před branku hostů a aktivita se jim vyplatila ve 2. minutě, když Adamský prostřelil sparťanského gólmana Pince. O tři minuty později se před brankáře hostů opět dostal agilní Adamský, ale tentokrát neuspěl.

První třetina byla plná zajímavých situací a v 19. minutě prožil nepříjemné chvíle domácí brankář Hrubec. Po odpískání ho do hlavy, která už nebyla kryta helmou, trefil Pacovský a do branky šel Hamerlík. Ten při svém prvním kontaktu s pukem kryl Tonovo trestné střílení – pro Spartu už druhé ve třetině.

Druhá část přinesla další dvě radostné chvíle pro domácí fanoušky, když se nejprve prosadil po hrubé chybě Pince Zíb a v 31. minutě zvýšil na 3:0 třinecký střelec Růžička. Ve třetí třetině se prosadil ještě Peterek a zpečetil výhru 4:0 pro domácí.

Zápas mezi Plzní a Litvínovem rozhodl v 21. minutě litvínovský Lukeš. Kousalíkův pokus plzeňský gólman Mazanec vyrazil právě k Lukešovi, který se z dorážky nemýlil. Hrdinou zápasu byl brankář hostů Francouz. Ten kryl všech 34 střel domácích.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 1. zápas:

HC Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov 0:1 (0:0, 0:1, 0:1)
Branka a nahrávky: 21. Lukeš (Kousalík, Hübl)
Rozhodčí: Hribik, Minář - Ondráček, Pešek
Vyloučení: 5:12, navíc Lev a Dvořák (oba Plzeň) oba 5 min. a do konce utkání, využití: 0:1
Diváci: 6854
Stav série: 0:1
Plzeň: Mazanec - Slovák, Jiří Hanzlík, J. Jeřábek, St. Pierre, Havíř, Frolo - Johnson, Martin Straka, Vlasák - Kratěna, Jan Kovář, Pletka - P. Sedláček, Vampola, Lev - Hollweg, Kašpařík, Dvořák. Trenéři: Razým, Michal Straka, J. Špaček a Pejchar
Litvínov: Francouz - Kousalík, Kubát, Stříteský, Zeman, Gula, Brejčák, Posmyk, Jareš - Majdan, Hübl, Lukeš - Baláž, Piroš, Ručinský - Rapáč, J. Černý, R. Pšurný - Martynek, Hanzl, Trávníček. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol

HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Adamský (Polanský, Klimenta), 22. Zíb, 31. M. Růžička (Galvas, Roth), 49. Peterek (Rákos)
Rozhodčí: Fraňo, Hradil - Barvíř, Blümel
Vyloučení: 7:9, navíc Pacovský (Sparta) 10 minut, využití: 3:0, v oslabení: 1:0