Hokejisté Třince deklasovali Zlín, Kometa po šesti porážkách vyhrála doma

Hokejisté Třince zvýšili náskok na prvním místě Tipsport extraligy na šest bodů. Ve 45. kole deklasovali Zlín 7:1, zatímco druhý Liberec prohrál na ledě pražské Slavie 1:2 v prodloužení. Vítězství na domácím ledě vybojovala po šesti porážkách brněnská Kometa, která zdolala Spartu 1:0 a v tabulce je osmá. Desáté místo drží Plzeň se stejným bodovým ziskem jako jedenáctý Litvínov.

Tipsport hokejová extraliga

Tipsport hokejová extraliga | Foto: Hokej.cz

HC Kometa Brno - HC Sparta Praha 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Fanoušci Komety Brno mohli po šesti porážkách oslavit spolu s domácími hráči vítězství. O těsné výhře 1:0 rozhodl na konci druhé třetiny Radek Procházka. Zápas nenabídl vyprodané hale Rondo žádnou strhující podívanou, na obou stranách převažovala spíše bojovnost. Do gólových šancí se oba týmy dostávaly velmi obtížně a nic nevymyslely ani v přesilových hrách.

Branka a nahrávky: 40. R. Procházka (Hubáček, Mojžíš). Rozhodčí: Husička, Hradil - Bryška, Novák. Vyloučení: 7:7. Bez využití. Diváci: 7200

Brno: Hovi - Houdek, Stehlík, Bičánek, Kempný, Mojžíš, Malec - Erat, Dopita, Veselý - Balej, R. Hruška, Kvapil - R. Procházka, Širokovs, Hubáček - Brabenec, Huml, Dlouhý. Trenér: Lubina a Číhal

Sparta: Pöpperle - Vykoukal, Gulaši, Philipp, Jan Hanzlík, Macholda, O'Brien - Ton, Broš, Kratěna - Koreis, Smoleňák, Bartánus - Žálčík, Karpov, Luňák - Kafka, Rubeš, Hromas. Trenéři: M. Hořava st. a Rulík

HC Slavia Praha - Bílí Tygři Liberec 2:1 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)

Hokejisté Slavie dál bojují o pozici v elitni šestce zajišťující přímý postup do play off. Díky výhře nad Libercem mají na sedmém místě stejně bodů jako šesté České Budějovice. Tygři ovládli úvod zápasu a hned ve druhé minutě skóroval Bartovič. Domácí potom podržel několika výbornými zákroky brankář Kopřiva. Slávisté ve druhé třetině přidali a ve 38. minutě vyrovnal v přesilovce Vondrka. O výhře Slavie rozhodl 36 sekund před koncem prodloužení Petr Jelínek.

Branky a nahrávky: 38. Vondrka (Třetina, Krenželok), 65. P. Jelínek (Krenželok) - 2. Bartovič (Podkonický). Rozhodčí: Minář, Mikula - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 4296

Slavia Praha: M. Kopřiva - Roth, Vašíček, Kuboš, Krejčík, Kolařík, Žižka, Barák - Krenželok, Třetina, Vondrka - T. Svoboda, Jaškin, Tomica - Micka, P. Jelínek, Doležal - Pospíšil, Sklenář, Poletín. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský

Liberec: Pinc - Hunkes, Čakajík, Moravec, Holub, Derner, Trončinský - Kudrna, Nedvěd, Dušek - Bartovič, Podkonický, M. Hořava - Klimenta, Vak, Víšek - Špaček, Vantuch, Ondřej. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun

HC Eaton Pardubice - HC Mountfield České Budějovice 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Domácím stačil k těsné výhře gól z páté minuty zápasu, kdy se od modré čáry trefil prudkou ránou obránce Mezei. Brankář Pardubic Martin Růžička vychytal třetí nulu v letošnéí sezóně. Úřadující mistři se přiblížili čtvrtému Zlínu na tři body, před šestými Českými Budějovicemi a sedmou Slavií mají čtyřbodový náskok.

Branka a nahrávka: 5. Mezei (Koukal). Rozhodčí: Fraňo, Lacina - Bejček, Charvát. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 8162

Pardubice: M. Růžička - Kolář II, Kaberle, Píša, Kočí, Jillson, Mezei, Nakládal - Kolář I, Koukal, Starý - Bartek, Špirko, Buchtele - Kůrka, Zohorna, Pineault - Kousal, Nahodil, Rákos. Trenéři: Jandač a Hynek

České Budějovice: Jakub Kovář - Kotaška, Vydarený, Kolarz, Ptáček, Novák, Šulc - Šimánek, Mikeska, R. Pšurný - Mertl, Langhammer, L. Květoň - Martynek, Kašpařík, Pletka - M. Pšurný, Kuchejda, Gulaš. Trenéři: F. Výborný a Kupka

BK Mladá Boleslav - HC Benzina Litvínov 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)

Mladá Boleslav snížila po výhře nad Litvínovem ztrátu na předposlední Kladno na pět bodů. O výhře Středočechů rozhodl ve třetí sérii samostatných nájezdů David Vrbata. Naopak Litvínov pod vedením nového trenéra Vladimíra Kýhose poprvé prohrál a klesl na jedenácté místo o skóre za Plzeň.

Branky a nahrávky: 5. Divíšek (Pabiška), 41. Nouza (Boháč, Divíšek), rozhodující sam. nájezd Vrbata - 19. Trávníček (Černošek), 37. V. Hübl (Lukeš, Černošek). Rozhodčí: Šír, Hrubý - Bláha, Kostka. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:1. Diváci: 3920

Mladá Boleslav: Schwarz - Hay, Mikuš, Benda, Macháček, Žabka, Chaloupka, Lehikoinen, Marušák - Gajovský, Divíšek, Boháč - Vrbata, Tvrdík, Pabiška - Bahenský, Štefanka, Matějovský - Hyka, Plodek, Nouza. Trenéři: Holaň a Hiadlovský

Litvínov: Volke - Černošek, Kubát, Stříteský, Skuhrovec, Švarný, Poživil, Gula - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Černý, Kracík, Jenáček - Jánský, Rindoš, Trávníček - Majdan, Bojer, Gerhát. Trenéři: Kýhos a Kučera

HC Vagnerplast Kladno - HC Energie Karlovy Vary 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)

Novému trenérovi Energie Václavu Baďoučkovi se premiéra v roli hlavního kouče vydařila. Karlovy Vary vyhrály v Kladně 4:0 a patří jim deváté místo v tabulce. Do branky Energie se vrátil po nemoci Lukáš Mensator a udržel potřetí v letošní sezóně čisté konto. Naopak Kladno nebodovalo v pátém zápase za sebou a před poslední Mladou Boleslaví má už jen pětibodový náskok.

Branky a nahrávky: 4. T. Klíma (Skladaný), 16. Nosek (Kumstát), 54. Dej (Pech), 58. T. Klíma (Dej, Sloboda). Rozhodčí: Hodek, Turčan - Lhotský, Rozlílek. Vyloučení: 6:5. Bez využití. Diváci: 2080

Kladno: Falter - Kameš, Drtina, D. Růžička (43. Šmach), Toman, L. Procházka, Piskáček - Bicek, Patera, Kuchler - S. Treille, Bělohlav, Janků - Látal, Bílek, Kotrla - Valský, Stieler, Eberle. Trenéři: Tatíček a Kopecký

Karlovy Vary: Mensator - Nosek, Čutta, Dobroň, Gřegořek, Sloboda, M. Rohan, Přindiš, Prošek - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Skladaný, T. Klíma, Dej - Sailer, Pech, Zaťovič - Zucker, Vachovec, T. Rohan. Trenéři: Baďouček, Pešout a Kněžický

HC Oceláři Třinec - PSG Zlín 7:1 (2:1, 2:0, 3:0)

Zlínští začali v Třinci výborně a už v 18. sekundě se díky gólu Balaštíka dostali do vedení. Domácí ale ve 12 minutě skóre otočili do konce utkání pak skórovali ještě pětkrát. Třetí třetinu proměnili Oceláři v exhibici a vyhnali brankáře Sedláčka z branky. Místo něj se mezi tyče postavil poprvé v extralize mladý Kašík, který inkasoval po pěti minutách. Třinec tak poprvé v letošní sezóně vybojoval proti Zlínu tři body.

Branky a nahrávky: 7. Polák (Varaďa, Lojek), 12. D. Květoň (Zíb, M. Růžička), 25. Hudec (Polák, Varaďa), 36. McGregor (Hrňa, Hrabal), 42. Zagrapan (Adamský, Peterek), 42. Polák (Varaďa), 46. Polanský (D. Květoň, M. Růžička) - 1. Balaštík (Hamrlík, Leška). Rozhodčí: Jeřábek, Šindler - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. Diváci: 4100

Třinec: Hamerlík - Hrabal, Seman, Richter, Zíb, Lojek, Hudec - D. Květoň, Polanský, M. Růžička - Zagrapan, Peterek, Adamský - Polák, Bonk, Varaďa - Hrňa, McGregor, Orsava. Trenéři: Marek a B. Kopřiva

Zlín: Sedláček (42. Kašík) - Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Grof, Řezníček, Míka, Lučka - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, Balán, I. Rachůnek - Kubiš, T. Sýkora, Sivák - Holík, Roman Vlach, J. Ondráček. Trenéři: Venera a Rostislav Vlach