Hokejisté Třince i Brna postrádali náhradní gólmany

Netradiční obrázek se nabízel při pohledu na střídačky Třince a Brna během třetí třetiny jejich vzájemného duelu v osmadvacátém kole Tipsport extraligy. Ani jeden tým na ní neměl k dispozici náhradního brankáře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Třinecký brankář Peter Hamerlík zasahuje proti jedné ze střel Slavie | Zdroj: ČTK

Obě původní zápasové jedničky, tedy Jiří Trvaj a Peter Hamerlík, si to totiž okamžitě po svém vystřídání zamířily rovnou do šaten, kde vinou svých zdravotních problémů zůstaly až do konce zápasu. Kometa tak pod Javorovým hrála bez náhradního gólmana rovných čtyřicet minut a Třinec neměl na střídačce záložního brankáře víc než jednu třetinu.

„Jirka Trvaj měl už odpoledně lehkou teplotu, necítil se dobře, pobolívala ho hlava. O první třetině přišel s tím, že se opravdu necítí.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejisté Třince i Brna se museli obejít bez gólmanských jedniček

Takto vysvětloval absenci svého gólmana na střídačce Komety trenér Zdeněk Venera. To slovenského reprezentanta Petera Hamerlíka neskolila nemoc, ale náhlé problémy v oblasti třísel.

„Šla na mě střela, vyrazil jsem to a chytilo mě tříslo, teprve uvidíme, jestli to bude natažené, natržené nebo co s tím vlastně je. Dochytat zápas jsem opravdu nemohl, raději jsem se nechal vystřídat.“

V ten okamžik se nejspíš obě střídačky začaly modlit, aby se žádnému brankáři už nic nestalo. V případě dalšího závažnějšího zranění by totiž hrozilo, že jeden z týmů zůstane bez gólmana, což je situace, kterou nikdo z aktérů zápasu ještě nikdy v životě nezažil - ani v žácích.

„Ne, opravdu se na nic takového nepamatuju, ale bylo by to asi zajímavé – až nenormální,“ mínil druhý brněnský gólman Sasu Hovi.

„Osobně jsem to ještě nikdy nezažil,“ shodli se i Jan Peterek a Peter Hamerlík.

Náhradní varianta: jiný hráč

Zdeněk Venera má jasno. V případě krizové situace by se znovu do výstroje musel obléknout Jiří Trvaj. Viróza neviróza.

„Byl v šatně v pohotovosti, záleželo by na něm. I když vlastně – musel by, co jiného by zbývalo.“

To v případě třineckého Petera Hamerlíka by byla situace o něco složitější. Poraněné tříslo je pro gólmana mimořádně choulostivý problém.

„Kdyby došlo až na hraniční situaci, možná, že bych se postavil zpět do brány. Muselo by se to nějak opíchnout proti bolesti, ale jsem opravdu rád, že na nic takového nedošlo.“

Pravidla na takovou situaci, že by se některý z týmů ocitl bez gólmana, pamatují nekompromisně. A Zdeněk Venera i jeho třinecký protějšek Břetislav Kopřiva ví, co by to znamenalo.

Zdeněk Venera postrádal Jiřího Trvaje | Foto: ČTK

„Obléct do gólmanského by se musel některý hráč. Pravidla jsou pravidla.“

Kdo by se v takové situaci převlékal z hráčského do brankářského, to se zjistit nepodařilo. V třineckém dresu by bylo podle Jana Peterka a Petera Hamerlíka adeptů víc.

„Radek Bonk říkal, že chytá celkem dobře, v bráně by asi obstál,“ tvrdil Peterek.

„Podle mě by tam šel asi Josef Hrabal, aspoň je velký,“ smál se zase Peter Hamerlík.

Radim Sajbot, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme