Hokejisté Třince mečbol nevyužili, Sparta zvítězila 3:1

Třinečtí hokejisté mohli už dnes slavit postup do semifinále play-off. To by však museli zvítězit na ledě Sparty, která minimálně pro dnešní večer odmítla loučení s extraligovým ročníkem a zvítězila 3:1. Stejně jako v případe Plzně s Litvínovem, také tuto sérii rozhodne sedmé utkání.

Jaroslav Svoboda (vlevo) bojuje o puk s třineckým Jakubem Orsavou

Jaroslav Svoboda (vlevo) bojuje o puk s třineckým Jakubem Orsavou | Zdroj: ČTK

Velkým překvapením v sestavě Ocelářů bylo bezpochyby nasazení gólmana Šimona Hrubce, kterého v prvním klání této série zasáhl puk do obličeje přesně ve chvíli, kdy mladý brankář ztratil masku. Z tohoto incidentu si přitom Hrubec odnesl zlomeninu nosu a podočnicového oblouku, jeho návrat do série se tak již neočekával. Také na straně Sparty však došlo ke změně brankáře. Mezi tři tyče se vrátil Marek Pinc, jehož absenci řešili Pražané nasazováním brankáře Melicherčíka.

V první třetině byli aktivnější hráči Třince, kteří jistě cítili šanci ukončit čtvrtfinále na holešovickém ledě. Pince ale překonat nedokázali, a tak se po třech nebezpečných akcích sparťana Rachůnka trefili domácí. Od modré čáry se prosadil Karel Pilař a zaznamenal svůj pátý gól v play-off.

V úvodu druhého dějství měla Sparta k dispozici dvojnásobnou přesilovku, ale za 22 vteřin jejího trvání nedokázala vymyslet způsob, jak dostat puk za Hrubce. Následná hra pokračovala svižným tempem, oba týmy se pokoušely o častou střelbu a jednou z nich se dostali sparťané do dvoubrankového vedení. Běžela 35. minuta, když se po Formanově pasu prosadil Bahenský.

Vedení svěřenců Josefa Jandače ale trvalo jen rovnou minutu, poté svým gólem umlčel Tipsport arenu Marek Zagrapan. Šestadvacetiletý útočník tak zadělal na drama, které měla rozhodnout až závěrečná perioda.

V té si nejprve dobré šance vytvořil, již po několikáté v dnešním utkání, aktivní Rachůnek, stejně jako na začátku duelu však ztroskotal na Hrubcovi. Podobně skončila také aktivita třineckého Peterka s Rákosem, jejichž přečíslení během oslabení gól nepřineslo.

Rozhodující chvíle zápasu přišla v 52. minutě. Vladimír Roth kolenem fauloval Pilaře a vyfasoval za to trest do konce utkání. Sparta také jeho přičiněním dostala příležitost zahrát si přesilovku pěti proti třem, kterou sice nevyužila, v následné klasické přesilovce ale získala možnost ke vstřelení branky pomocí trestného střílení. To zavinil Lukáš Zíb, který hodil zlomenou hokejku proti vystřelenému puku.

Z následného samostatného nájezdu vstřelil branku Peter Jánský, který nejenže zlomil odpor Třineckých, zároveň také pojistil třetí výhru Sparty. Pátý celek ze základní části si tedy vynutil sedmé rozhodující utkání, které se odehraje ve středu na ledě Ocelářů.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 6. zápas:

HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Pilař (Bahenský, Jánský), 35. Bahenský (Forman, Krstev), 56. Jánský z trest. střílení - 36. Zagrapan (Hrňa, Orsava). Rozhodčí: Šír, Hodek - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 3:7, navíc Roth (Třinec) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 9880. Stav série: 3:3.

Sparta: Pinc - Pilař, Sičák, Hunkes, Gřegořek, Philipp, Jan Hanzlík, Krstev - P. Ton, J. Hlinka, Tenkrát - Pacovský, Broš, Jar. Svoboda - S. Treille, Přibyl, I. Rachůnek - Jánský, Bahenský, Forman, od 30. min. navíc D. Kočí. Trenéři: Jandač a Votruba

Třinec: Hrubec - Hrabal, Zíb, Roth, Galvas, Ovčačík, Klouček, Lojek, Kania - M. Růžička, Bonk, Varaďa - Klimenta, Polanský, Adamský - D. Květoň, Peterek, Rákos - Orsava, Zagrapan, Hrňa. Trenéři: Turek a Janků

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít