Hokejisté Třince porazili Karlovy Vary, Martin Růžička se blýskl hattrickem

Šest zápasů patnáctého kola měla na pořadu hokejová extraliga. Obhájci titulu z Pardubic otočili vývoj zápasu v Chomutově a nakonec vyhráli 5:2. Do Třince přijeli Západočeši z Karlových Varů i díky hattricku Martina Růžičky si odvezli sedmibrankový příděl. Kladno s Jaromírem Jágrem v sestavě prohrálo v O2 aréně s Kometou 2:4. Na utkání přišlo 17 182 diváků, čímž byl vytvořen rekord české extraligy.

Radost hokejistů Třince

Radost hokejistů Třince | Zdroj: ČTK

Na severu Moravy to ale od začátku nevypadalo na brankové hody. První gól padl do Mensatorovy branky na konci první třetiny, když se prosadil k radosti domácích fanoušků Orsava.

Ve druhé třetině si užili příznivci obou týmů. Mezi 31. a 38. minutou si zakřičeli dokonce šestkrát a po čtyřiceti minutách domácí vedli 5:3. V závěrečné dvacetiminutovce se dvakrát prosadil Martin Růžička a zkompletoval svůj druhý hattrick v sezóně.

Nováček z Chomutova začal duel s úřadujícím mistrem z Pardubic velmi dobře a už v páté minutě vedl 2:0. Východočeši ale do konce první třetiny stačili vyrovnat a v poslední části se prosadili ještě Bartek, Brendl a Somík.

Pražská Slavia zavítala na plzeňský led a ještě šest minut před koncem prohrávala 0:2. Kempný s Hertlem ale srovnali a Kallův rozhodující nájezd rozhodl o dvou bodech pro sešívané. Stejným výsledkem dopadl i zápas Zlína s Vítkovicemi, když hosté vyhráli 3:2 po samostatných nájezdech.

Hokejisté Kladna se před zaplněnou O2 arénou představili i s uzdraveným Jaromírem Jágrem. Kometa Brno ale ukázela, že má i v letošní sezóně nejvyšší ambice, vyhrála 4:2 a přiblížila se v tabulce extraligy první Plzni na dva body. A to mají hokejisté z moravské metropole ještě dva zápasy k dobru. Poslední Sparta vyhrála v duelu týmů ze dna tabulky na Libercem 3:1 a její útočník Petr Ton zaznamenal svoji 300. branku v české nejvyšší soutěži.

15. kolo hokejové extraligy:
HC Oceláři Třinec - HC Energie Karlovy Vary 7:3 (1:0, 4:3, 2:0)
Branky a nahrávky: 18. Orsava (Adamský, Peterek), 24. Rákos (Orsava),31. M. Růžička (Zíb), 32. Polanský (D. Květoň), 33. Varaďa (Bonk),46. M. Růžička (Bonk, Zíb),60. M. Růžička (Varaďa, Hrabal) - 34. Pohl (MacDonald, D. Kohn), 37. D. Nosek (Pohl), 38. Zaťovič (Pech, MacDonald)
Rozhodčí: Hradil, Šír - Gebauer, Lederer
Vyloučení: 8:9, využití: 3:2
Diváci: 3269
Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Klesla, Galvas, Roth, Klouček - M. Růžička, Bonk, Varaďa - Orsava, Peterek, Adamský - D. Květoň, Polanský, Rákos - Hrňa, Zagrapan, Klimenta
Karlovy Vary: Mensator (32. Závorka) - MacDonald, Gulaši, D. Nosek, Gřegořek, Gründling, D. Kohn, Kloz - Zucker, Skuhravý, Košťál - Kumstát, Pech, Zaťovič - Pohl, Skladaný, J. Doležal - Koblasa, J. Heřman, Vachovec

Piráti Chomutov - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 2:5 (2:2, 0:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 5. D. Hruška (Zálešák), 6. Hromas (Kraft, Bartejs) - 13. Hemský (Krejčí), 15. T. Zohorna, 47. Bartek, 50. Brendl (T. Zohorna), 55. Somík (Vašíček). Rozhodčí: Turčan, Wagner - Kajínek, Podrazil
Vyloučení: 4:3, bez využití
Diváci: 4315
Chomutov: Řehoř - Jurčina, Pulpán, Rýgl, Mrázek, Palin, Bartejs, Rutta, Lučka - Michael Frolík, Kraft, Hřebejk - D. Hruška, Zálešák, Hrabák - Lušňák, Sikora, Hromas - Jíra, Gajovský, Důras
Pardubice: Růžička (6. Salfický) - Benák, Kolář, Vašíček, Kindl, Píša, Ďaloga, V. Kočí - Hemský, Krejčí, Kousal - Brendl, T. Zohorna, Buchtele - Bartek, Beech, Somík - Šagát, Semorád, T. Nosek

Brankář Chomutova Milan Řehoř se Štěpánem Hřebejkem atakování útočníkem Pardubic Robertem Kousalem | Foto: ČTK

HC Škoda Plzeň - HC Slavia Praha 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 2:0, 0:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 32. Havlíček, 39. Vlasák (Gulaš, Martin Straka) - 54. Kempný (Hertl, Pospíšil), 55. Hertl (V. Růžička ml.), rozhodující sam. nájezd Kalla
Rozhodčí: Souček, Pešina - Bláha, Kostka
Vyloučení: 5:6, navíc Kempný (Slavia) 10 min., využití: 1:1
Diváci: 5032
Plzeň: Rask (21. Mazanec) - Slovák, Jiří Hanzlík, Marušák, J. Jeřábek, St. Pierre, Frolo - Gulaš, Martin Straka, Vlasák - Balej, Jan Kovář, Pletka - Dvořák, Havlíček, M. Heřman (11. Schleiss) - Hollweg, Pitule, Lev
Slavia: Furch - Kadlec, Kučný, Kuboš, Beňovič, Kolařík, Kempný, Dresler - Hertl, Alinč, V. Sobotka - Stránský, Kalla, Krenželok - P. Jelínek, V. Růžička ml., Sklenář - Micka, Žejdl, Tomica - od 23. navíc Pospíšil

PSG Zlín - HC Vítkovice Steel 2:3 po sam. nájezdech (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 29. Kubiš (Holík, Linhart), 42. Čajánek (Ondráček, Matějíček) - 3. Huna (Štencel), 16. Svačina (Sloboda), rozhodující sam. nájezd Šedivý
Rozhodčí: Hribik, Jeřábek - Čech, Dřínovský
Vyloučení: 4:8, využití: 0:1
Diváci: 3477
Zlín: J. Sedláček - Hamrlík, Linhart, Tesařík, Horák, Matějíček, Kotvan - Honejsek, Leška, Köhler - Ondráček, Čajánek, O. Veselý - Balaštík, Melenovský, F. Čech - Kubiš, Holík, Okál
Vítkovice: Málek - Malík, Voráček, Štencel, Rehák, Sloboda, Barinka - Šedivý, Strapáč, Szturc - Ujčík, Burger, Klimek - Huna, Roman, Svačina - Kucsera, Walker, M. Hlinka

HC Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Broš (Sičák, I. Rachůnek), 26. Tenkrát (Vallin, Hovorka), 60. Ton (Broš) - 13. Bulíř (Havíř, P. Nedvěd)
Rozhodčí: Hrubý, Šindler - Bádal, J. Ondráček
Vyloučení: 6:8, využití: 1:0
Diváci: 4220
Sparta Praha: Schwarz - Krstev, Mojžíš, Gawryletz, Sičák, Philipp, P. Hořava, Vallin, D. Kočí - Ton, Broš, I. Rachůnek - Pacovský, J. Hlinka, T. Rachůnek - Hovorka, Foster, Tenkrát - Bahenský, Přibyl, Forman
Liberec: Pavelec - Čutta, Šmíd, Derner, Havíř, D. Kajínek, Výtisk, Čakajík - Bulíř, P. Nedvěd, Dušek - Kudrna, T. Urban, Filippi - Steward, Roman Vlach, Simmonds - Bárta, Galamboš, Špaček - Kica

Rytíři Kladno - HC Kometa Brno 2:4 (0:2, 1:2, 1:0), hráno v pražské O2 areně
Branky a nahrávky: 29. T. Kaberle (Plekanec), 53. Jágr (Židlický, Plekanec) - 1. J. Svoboda (Divíšek, J. Hruška), 16. Bičánek (J. Hruška, J. Svoboda), 26. Petrovický (Holec, Erat), 33. J. Svoboda (Malec, Petrovický)
Rozhodčí: Hodek, Fraňo - Horinek, Hejl
Vyloučení: 12:8, využití: 2:1
Diváci: 17 182
Kladno: Chábera - Židlický, Černošek, Piskáček, T. Kaberle, Macholda, Mocek, J. Drtina - Jágr, Plekanec, Tlustý - Bicek, Patera, Hlaváč - Kuchejda, Lukáč, Kuchler - Valský, Melka, Eberle
Kometa Brno: Trvaj - Kováčik, Žižka, Švrček, Bičánek, M. Hruška, Malec, Valach, Valábik - H. Zohorna, L. Čermák, Dlouhý - Jakub Svoboda, Divíšek, J. Hruška - Erat, Petrovický, Holec - Dočekal, Koreis, M. Hořava

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít