Hokejisté Třince porazili Kometu a získali Prezidentský pohár

Třinečtí hokejisté si ve 49. kole zajistili výhrou nad Brnem vítězství v základní části extraligy a tím pádem získali Prezidentský pohár. Zároveň si zajistili účast v příštím ročníku Ligy mistrů. Důležitou výhru v boji o play-off si připsal Liberec, dva body zachránil v závěru Zlín v Karlových Varech.

Třinecký Lukáš Žejdl se raduje z gólu v utkání s Kometou Brno

Třinecký Lukáš Žejdl se raduje z gólu v utkání s Kometou Brno | Zdroj: ČTK

Třinec je také stále ve hře o rekord v počtu získaných bodů v extralize. Ten stále drží Pardubice, které v sezoně 2002/2003 získaly 111 bodů. Oceláři mají na svém kontě 107 bodů a nastoupí ještě proti Zlínu a na Spartě.

Proti brněnské Kometě se třinečtí rychle dostali do třígólového vedení, když první dva góly dali v početní výhodě Plíhal a Žejdl. Ten přidal v závěru první třetiny ještě třetí branku.

Brno sice ve druhé části snížilo, když se v oslabení prosadil Čermák, ale poslední slovo měl v 55. minutě domácí Orsava.

Dramatické utkání sehrál Zlín na ledě Karlových Varů. Domácí vedli po první třetině o dva góly, ale v závěru druhé třetiny zbytečně fauloval jejich kapitán Duda a dostal pětiminutový trest. V přesilovce hosté snížili a ve 47. minutě vyrovnali.

Vedení vrátil Energii Micka, který ale minutu před koncem putoval na trestnou lavici, hosté navíc odvolali brankáři a přesilovou hru šest na čtyři 19 vteřin před závěrečnou sirénou využili. Prodloužení nerozhodlo a v samostatných nájezdech byl úspěšnější Zlín.

O dva góly prohrával i Liberec na ledě Plzně. V poslední třetině ale vyrovnal na 3:3 Šimek a poslal utkání do prodloužení. V něm dokonali Bílí Tygři obrat, když se o vítězný gól postaral Filippi. Mužem zápasu byl ale Šimek, který jeden gól dal a na další dva, včetně vítězného, přihrál.

Hokejisté Liberce získali důležité dva body v Plzni a stále jsou ve hře o postup do play-off. | Foto: ČTK

Vyrovnaný duel se hrál v Holešovicích. Sparta přivítala Pardubice, které bojují o přímý postup do play off. A také se dostaly v první třetině do vedení, ale domácí nakonec potvrdili roli favorita. Buchtele vyrovnal a Mikúš pět minut před koncem zápasu rozhodl o výhře Sparty.

Mladá Boleslav měla s Olomoucí raketový nástup. Po šesti minutách vedla 3:0 a vypadalo to na jednoznačné utkání. Hanáci však dokázali zápas zdramatizovat a po dvou třetinách vedli Středočeši pouze o jeden gól.

Hned v první minutě třetí části ale domácí Stříteský vrátil Mladé Boleslavi dvougólový náskok a definitivní tečku za zápasem udělal v 55. minutě Pacovský.

Pro hradecký Mountfield mělo být utkání se Slavií jasnou záležitostí. A úvod tomu i napovídal. V první třetině domácí dvakrát udeřili a jejich pozice se zdála neotřesitelná. Jenže červenobílí zabojovali.

Pletka ve druhé třetině snížil a ve třetí části dokázal na gól hradeckého Mertla odpovědět Vlasák. Mountfield nakonec musel o povinné vítězství bojovat až do závěrečných vteřin.

49. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - HC Kometa Brno 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Plíhal (Ružička, Hrňa), 8. Žejdl (Nosek, Dravecký), 18. Žejdl (O. Kovařčík), 55. Orsava - 23. L. Čermák. Rozhodčí: Horák, Mikula - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 5200 (vyprodáno).

HC Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec 3:4 v prodl. (2:1, 1:1, 0:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Johnson (Simon, J. Sýkora), 9. Bližňák (Schleiss, Kratěna), 6. Simon (Kratěna, Jeřábek) - 14. Vampola (Gřegořek), 38. P. Jelínek (Šimek), 51. Šimek (P. Jelínek, Balaštík), 64. Filippi (Šimek). Rozhodčí: Hodek, Pavlovič - Bláha, Charvát. Vyloučení: 4:4, navíc P. Jelínek (Liberec) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 5073.

HC Energie Karlovy Vary - PSG Zlín 3:4 po sam. nájezdech (2:0, 0:0, 1:3 - 0:0)
Branky a nahrávky: 14. Koblasa (Bahenský, Harant), 15. V. Tomeček (Bičánek, R. Hruška), 50. Micka (Skuhravý) - 43. P. Holík (Roman Vlach, Kotvan), 47. Říčka (Roman Vlach, Marušák), 60. O. Veselý (Marušák, Leška), rozhodující sam. nájezd Köhler. Rozhodčí: Fraňo, Souček - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 4:8, navíc Balán 10 min., Duda (oba Karlovy Vary) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 2987.

Sparta Praha - Pardubice 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 26. Buchtele (Přibyl, Polášek), 55. J. Mikuš (Forman, Cingel) - 10. Marcinko (Gregorc, Semorád). Rozhodčí: Hradil, Šír - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 6602.

Mountfield Hradec Králové - HC Slavia Praha 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 4. Pospíšil (Plášil, Čáp), 11. Kudrna (Pláněk), 53. Mertl (Kudrna, Pláněk) - 32. Pletka (Bednář), 56. Vlasák (Bednář, Pletka). Rozhodčí: Pešina, R. Svoboda - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 8:6, navíc Štich (Slavia) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 4356.

BK Mladá Boleslav - HC Olomouc 6:3 (3:1, 1:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 1. Musil z trestného střílení, 3. Pacovský (Kočí, Lenc), 6. Robar (Musil, M. Látal), 24. M. Látal (Musil), 41. Stříteský (D. Výborný, Klimenta), 55. Pacovský (Stříteský, D. Výborný) - 9. Ondrušek (Škůrek), 29. R. Dlouhý, 35. Patera (Vyrůbalík, Zuzin). Rozhodčí: Lacina, Šindler - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:5, navíc Houdek (Olomouc) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 3940.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít