Hokejisté Třince porazili v sedmém duelu Spartu 5:0 a v semifinále je čeká Zlín

Hokejisté Třince jsou třetím semifinalistou Tipsport extraligy. V rozhodujícím sedmém duelu čtvrtfinále porazili pražskou Spartu 5:0 a celou sérii vyhráli 4:3. Oceláři se v semifinále utkají s vítězem základní části Zlínem.

Hokejisté Třince slaví gól do sítě Sparty v sedmém čtvrtfinále play off

Hokejisté Třince slaví gól do sítě Sparty v sedmém čtvrtfinále play off | Zdroj: ČTK

Oceláři potvrdili, že v domácím prostředí se jim daří. Nad Spartou vyhráli ve všech čtyřech duelech ve Werk aréně. Proti Pražanům uspěl jinak ofenzivně laděný tým výbornou obrannou hrou. Do branky Třince se na rozdíl od minulého duelu v Praze postavil Peter Hamerlík a udržel čisté konto. Naopak Sparta se ani po čtyřech letech nedostala přes čtvrtfinále.

Zápas začal opatrně, první gól ale padl už v desáté minutě. Domácím k němu pomohla chyba brankáře Sparty Pince, který v přesilovce Třince nepodržel puk po nahození Adamského, do Pincovy hokejky navíc nešťastně šťouchl bruslí obránce Sičák a Růžička v pohodě skóroval do prázdné branky. Oceláři po vstřeleném gólu Spartu k ničemu nepouštěli.

Na konci první třetiny hrála Sparta dvě přesilovky v řadě, ale gólovou šanci si nevytvořila. V úvodu druhé části hráli domácí více než minutu v pěti proti třem, ale hosté se ubránili. Ve 29. minutě dostal pukem do nohy obránce Sparty Milam a nemohl se zapojit do bránění. Peterek využil volného prostoru, přihrál Květoňovi, který své sólo proměnil.

Dvaatřicet sekund před koncem druhé třetiny bylo pro Spartu ještě hůř. Petr Ton přišel o puk v útočném pásmu a Orsava po sólu překonal Pince povedeným blafákem. Hostům se nedařilo nic vymyslet na domácí obranu ani ve třetí třetině, přestože hráli s maximálním nasazením. Za stavu 0:3 odvolala Sparta necelých pět minut před koncem brankáře, ale hned dostali čtvrtou branku od Adamského. Pátý gól přidal opět do prázdné klece Varaďa.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 7. zápas:

HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 10. M. Růžička (Adamský), 29. D. Květoň (Peterek), 40. Orsava (Zagrapan), 56. Adamský (Hrabal, Rákos), 59. Varaďa (Bonk). Rozhodčí: Jeřábek, Šindler - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4722. Konečný stav série: 4:3

Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Ovčačík, Galvas, Lojek, Klouček - M. Růžička, Bonk, Varaďa - Klimenta, Rákos, Adamský - D. Květoň, Peterek, Ostřížek - Orsava, Zagrapan, Hrňa. Trenéři: Turek a Janků

Sparta: Pinc - Pilař, Sičák, Krstev, Gřegořek, Phillip, Jan Hanzlík, Milam - P. Ton, J. Hlinka, Tenkrát - Hovorka, Broš, Jar. Svoboda - S. Treille, Přibyl, I. Rachůnek - Jánský, Bahenský, Forman - od 44. navíc Kočí. Trenéři: Jandač a Votruba