Hokejisté Třince přehráli Slavii, Sparta přestřílela Vítkovice

Třinečtí hokejisté potvrdili pozici lídra extraligy a na domácím ledě nedali šanci pražské Slavii. V nevýrazných výkonech pokračují Karlovy Vary, které prohrály potřetí z posledních čtyř zápasů, tentokrát nestačily na Pardubice. Neuvěřitelnou přestřelku viděli diváci v Holešovicích při vítězství Sparty nad Vítkovicemi, kde padlo 13 gólů.

Hokejisté Třince porazili Slavii a upevnili si první příčku v extralize

Hokejisté Třince porazili Slavii a upevnili si první příčku v extralize | Zdroj: ČTK

Slavia se v Třinci držela pouze první třetinu, ve které se diváci gólu nedočkali. Hned ve druhé minutě prostřední části ale otevřel skóre Rákos, který za šest minut prostřelil Furcha podruhé.

V závěrečné dvacetiminutovce se střelec úvodních dvou branek proměnil v nahrávače a vyzval ke gólu Orsavu. Účet utkání pak zakončil sedm minut před koncem zápasu Polanský.

Karlovy Vary se sice na začátku druhé třetiny dostaly gólem Hrušky do vedení 2:1, ale to bylo z jejich strany vše. Ještě v prostřední části hosté otočili skóre, když v rozmezí pěti minut přesně zamířili Nahodil a Kaut.

Západočeši ještě v samém závěru zápasu zkusili štěstí při hře bez brankáře. Ani to jim však kýžené body nepřineslo. Naopak do prázdné branky zamířil zkušený Čáslava.

Na Spartě padlo 13 gólů, liberecký trenér Čada slavil vítěznou premiéru

Přestřelku na Spartě zvládli lépe domácí. V utkání padlo celkem třináct gólů, ten poslední vstřelil za stavu 6:6 dvě minuty před koncem základní hrací doby Hlinka. Vítkovice dokázali v závěrečné části třikrát vyrovnat skóre, ale Sparta vždy našla gólovou odpověd.

Liberec pod novým trenérem Rostislavem Čadou zabral. V Litvínově mu vyšel vstup do utkání, když už ve 2. minutě skóroval Víšek. Ve druhé třetině narostl náskok Bílých Tygrů až na rozdíl čtyř gólů. O čisté konto připravil Lašáka ve 45. minutě Martynek.

Hradecký Mountfield doma přivítal Zlín a všechny góly padly až ve třetí třetině. Domácí vedli šest minut před koncem 3:0, ale nakonec se strachovali o vítězství.

Nejdříve proměnil trestné střílení Veselý a při hře bez brankáře zdramatizoval závěr utkání Marušák. Nicméně na vyrovnání už zlínským hokejistům nezbyl čas.

Olomouc vyloupila Plzeň, Brno po šesti zápasech vyhrálo

Překvapení se konalo na ledě Plzně. Už v 5. minutě sice proměnil trestné střílení Kratěna, ale hned za 20 vteřin vyrovnal z přesilové hry Hrňa. Ještě v první třetině vrátil domácím vedení Sýkora, ale pak už stříleli pouze olomoučtí.

Ve druhé části nejdříve vyrovnal Patera a vítězný gól zařídil Dlouhý, který objel domácí branku a nahozený kotouč srazil obránce za brankáře Machovského. Další dav góly přidali v závěrečné části Zuzin a Kucharczyk.

Kometa Brno po šesti zápasech bez vítězství vyhrála na ledě Mladé Boleslavi. Po šedesáti minutách byl výsledek 3:3, když všechny góly padly v první třetině. O vítězi nakonec rozhodovaly samostatné nájezdy, které ukončil v 5. sérii brněnský Ptáček.

11. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - HC Slavia Praha 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 22. Rákos, 28. Rákos (Kreps, Dravecký), 43. Orsava (Rákos), 53. Polanský (Adamský, Irgl). Rozhodčí: Čech, Homola - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 7:9, navíc Rufer - Beňovič oba 10 min. Bez využití. Diváci: 4971.

HC Energie Karlovy Vary - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 16. Skuhravý (Kverka ml., D. Hruška), 30. R. Hruška (Deyl) - 11. P. Sýkora (Tybor, Benák), 32. Nahodil (Benák, Tybor), 36. Kaut (Mojžíš, Endál), 59. Čáslava. Rozhodčí: Pešina, R. Svoboda - Ondráček, Komárek. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. Diváci: 3526.

HC Sparta Praha - HC Vítkovice Steel 7:6 (2:3, 2:0, 3:3)
Branky a nahrávky: 7. Buchtele (Piskáček, Přibyl), 8. Pech (Kumstát, Rolinek), 22. Přibyl (Buchtele, J. Hlinka), 38. Rolinek (Barinka, Polášek), 48. Rolinek (Pech, Ďaloga), 55. Pech (Rolinek), 58. J. Hlinka (Buchtele) - 15. Vandas (E. Němec), 16. M. Hlinka (Zíb, Vandas), 19. Huna (Svačina), 42. Vandas (Roman, Svačina), 51. Roman, 58. Šedivý (Burger, Húževka). Rozhodčí: T. Horák, Hodek - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:2. Diváci: 3794.

HC Verva Litvínov - Bílí Tygři Liberec 1:4 (0:2, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 45. Martynek (Pavlík) - 2. Víšek, 20. Bakoš (Bartek), 24. Bakoš (Vitásek), 35. T. Urban (A. Dlouhý). Rozhodčí: Fraňo, Souček - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. Diváci: 5578.

Mountfield Hradec Králové - PSG Zlín 3:2 (0:0, 0:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 44. Slovák (Dej), 50. Kukumberg (Dej, Plášil), 55. Mertl (Kudrna, Slovák) - 56. Veselý z trestného střílení, 60. Marušák (Leška, Čajánek). Rozhodčí: Šindler, Wagner - Frodl, Charvát. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 4227.

HC Škoda Plzeň - HC Olomouc 2:5 (2:1, 0:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 5. Kratěna z trestného střílení, 10. T. Sýkora (Johnson, Balej) - 6. Hrňa (Ondrušek, Škůrek), 21. Patera (Buc, Skrbek), 32. R. Dlouhý, 50. Zuzin (Patera), 57. Kucharczyk (Marosz). Rozhodčí: Lacina, Turčan - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4325.

BK Mladá Boleslav - HC Kometa Brno 3:4 po sam. nájezdech (3:3, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 2. Stříteský (Klimenta, Mikulík), 7. Mikulík (Stříteský), 19. M. Hruška (Pacovský, Mikulík) - 6. V. Němec (Kempný), 6. Vondráček (Burian, Koreis), 10. L. Čermák (T. Svoboda), rozhodující sam. nájezd Ptáček. Rozhodčí: Hejduk, Hribik - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 7:9. Využití: 2:1. Diváci: 3365

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít