Hokejisté Třince prohráli ve Vítkovicích, Sparta rozstřílela Karlovy Vary

Hokejisté vedoucího Třince nenavázali na vítkovickém ledě na poslední dva vítězné zápasy a odjeli s prázdnou. Naopak druhý Litvínov porazil Mladou Boleslav a třetí Sparta si s chutí zastřílela proti Karlovým Varům. Z vítězství se radovala i čtvrtá Kometa Brno.

Hokejisté Vítkovic se radují z vítězství nad vedoucím Třincem

Hokejisté Vítkovic se radují z vítězství nad vedoucím Třincem | Zdroj: ČTK

Třinec dvakrát na vítkovickém ledě vedl, ale nakonec rozhodl v 56. minutě o vítězství domácích Kucsera. Byl to jediný gól Vítkovic při hře pět na pět. Před tím se Burger, Olesz i Svačina prosadili v početní výhodě.

Pardubice potřetí z posledních čtyř domácích zápasů prohráli. Tentokrát svěřenci trenéra Říhy nestačili na hradecký Mountfield. O vítězství hostujícího týmu rozhodl ve 2. minutě prodloužení pěknou individuální akcí Šimánek.

Litvínov potvrdil roli favorita v zápase s Mladou Boleslaví. Hosté sice přijeli na sever Čech se šňůrou čtyř vítězných zápasů, ale v polovině utkání prohrávali 0:3 a o vítězi bylo prakticky rozhodnuto.

Čisté konto sebral domácímu brankáři Francouzovi deset minut před koncem utkání Trška.

Pletka se při návratu do Plzně neprosadil

Slavia odehrála na plzeňském ledě vyrovnané utkání se smolným koncem. V sestavě červenobílých nechyběl v první formaci útočník Pletka, který přišel právě z Plzně, ale do statistik se nezapsal.

O vítězství domácích rozhodl útočník Sýkora, který vstřelil tři góly včetně toho posledního do prázdné branky Slavie. Na druhé straně se dvakrát střelecky prosadil Bednář.

Olomouc nastoupila proti Brnu bez zkušených Trvaje s Paterou, ale sérii porážek nezastavila a prohrála šesté utkání v řadě. Do vedení poslal sice domácí už v 1. minutě Herman, ale hosté třemi góly vývoj utkání otočili.

Olomoucký útočník ještě vstřelil ve druhé části kontaktní gól, další tři zásahy však opět přidali hosté.

Karlovy Vary dostaly na Spartě devět gólů

Liberečtí hokejisté, kteří nastoupili už bez trenéra Čady, prohráli nejtěsnějším rozdílem se Zlínem. O vítězství hostujícího týmu rozhodl ve 47. minutě při přesilové hře Holík.

Sparta poslední dva extraligové zápasy prohrála a proti Karlovým Varům si chtěla spravit chuť. To se jí podařilo dokonale. První třetinu vyhrála o tři góly a pak už se hrálo jenom o to, kolik gólů odevzdanému soupeři nasází.

Na lavičce hokejistů Liberce skončil ze zdravotních důvodů trenér Čada

43. kolo hokejové extraligy:

HC Vítkovice Steel - HC Oceláři Třinec 4:3 (1:2, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 10. Burger (E. Němec), 35. Olesz (Štencel, M. Hlinka), 42. Svačina (Roman, Huna), 56. Kucsera (Vandas, Húževka) - 8. Nosek, 13. Orsava (Kreps), 48. Nosek (Adamský, M. Doudera). Rozhodčí: Mrkva, Šír - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 2:7. Využití: 3:1. Diváci: 10.004 (vyprodáno).

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - Mountfield Hradec Králové 1:2 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 30. Radil (Korím, Semorád) - 42. Skokan (Červený), 62. Šimánek (Pilař). Rozhodčí: Fraňo, Pešina - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:7, navíc Kukumberg (Hradec Králové) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 10.194 (vyprodáno).

HC Verva Litvínov - BK Mladá Boleslav 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 14. Lukeš (Kubát, Hübl), 25. Lukeš (Jánský, Pavlík), 29. Ručinský (Petružálek) - 50. Trška. Rozhodčí: Šindler, Úlehla - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 4671.

HC Škoda Plzeň - HC Slavia Praha 5:3 (1:1, 3:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 17. J. Sýkora (Schleiss, Jeřábek), 24. J. Sýkora (Johnson, Pulpán), 38. Johnson (Jeřábek), 39. Lev (Kubka), 59. J. Sýkora - 12. Bednář (Šenkeřík, Sklenář), 35. Bednář (Vlasák), 37. J. Doležal (Šenkeřík, Stránský). Rozhodčí: Hejduk, Polák - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 5209.

HC Olomouc - HC Kometa Brno 3:6 (1:1, 1:3, 1:2)
Branky a nahrávka: 1. Herman (T. Rachůnek), 34. Herman (Houdek, Skrbek), 56. J. Knotek (Skrbek, Cibák) - 11. Koreis, 25. J. Hruška (Ton, Honejsek), 27. Burian (Ptáček, Kempný), 37. Ostřížek (Dočekal), 49. L. Čermák (Dočekal, J. Káňa II), 52. Vondráček (Burian). Rozhodčí: Hradil, Mikula - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Diváci: 5500 (vyprodáno).

Bílí Tygři Liberec - PSG Zlín 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka a nahrávky: 47. Holík (Roman Vlach, Řezníček). Rozhodčí: Hribik, Horák - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 7:9, navíc P. Jelínek - Žižka oba 10 min., Kašík 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 3562.

HC Sparta Praha - HC Energie Karlovy Vary 9:1 (3:0, 4:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 4. Réway (J. Hlinka), 13. Chlapík (Volek), 20. Ďaloga (Buchtele), 22. Buchtele (J. Hlinka, Réway), 24. Kumstát (Rolinek), 28. M. Procházka (Chlapík), 29. Klimek (Rolinek), 57. J. Hlinka (Sabolič, Réway), 60. Volek z trest. střílení - 58. D. Hruška (Balán, Duda). Rozhodčí: Hodek, R. Svoboda - Frodl, Charvát. Vyloučení: 9:7, navíc Skuhravý (K. Vary) 10 min. Využití: 3:1. Diváci: 10.261.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít