Hokejisté Třince si ve šlágru kola poradili s Kometou a upevnili si první příčku

Šesti zápasy 36. kola pokračovala v pátek hokejová Tipsport extraliga. Vedoucí Třinec si na svém ledě poradil s brněnskou Kometou, čímž si pojistil vedení v tabulce. Výhodu domácího prostředí využil i Chomutov, který porazil Zlín. Výhru Plzně hattrickem podpořil Dominik Kubalík.

Brněnská Kometa na ledě Třince neuspěla

Brněnská Kometa na ledě Třince neuspěla | Foto: Horst Ehringhaus | Zdroj: ČTK

HC Oceláři Třinec - HC Kometa Brno 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Hokejistům Třince se v posledních týdnech na domácím ledě daří, což potvrdili i proti Kometě.

Oceláři se ujali vedení na konci 14. minuty, kdy se po střele od modré prosadil obránce David Nosek. Dvougólový náskok pak ve druhé polovině druhé třetiny Třinci zajistil Erik Hrňa.

Brno sice na začátku poslední dvacetiminutovky dokázalo snížit na rozdíl jednoho gólu, ale zvrat to nepřineslo. V 51. minutě navíc Kometa inkasovala při vlastní přesilovce poté, co se v oslabení trefil Zbyněk Irgl.

Na konečných 4:1 pak v samotném závěru upravil Rastislav Špirko.

Chomutov - Zlín 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)

Vítězstvím domácího týmu skončil i duel v Chomutově. Piráti základy svého vítězství položili již v úvodní dvacetiminutovce, když po gólech Poletína a Skinnera vedli po dvaceti minutách 2:0.

Na konci druhé třetiny dokázal Zlín snížit, ale na gól Roberta Říčky rychle odpověděl Adam Raška.

V poslední třetině již žádná trefa nepadla, takže se svěřenci Vladimíra Růžičky radovali z výhry v poměru 3:1.

Plzeň - Litvínov 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Vyrovnaný zápas nabídl souboj mezi domácí Plzní a Litvínovem. Oba týmy se střídaly ve vedení, ale nakonec vstupovaly do poslední třetiny za vyrovnaného stavu 2:2.

Vstup do třetího dějství vyšel lépe Západočechům, kterým vedení v 15. sekundě závěrečné třetiny svým druhým gólem večera vrátil Dominik Kubalík.

Necelé dvě minuty před koncem zápasu přidal Kubalík ještě jeden gól, takže se kromě výhry 4:2 mohl těšit i ze vstřeleného hattricku.

Liberec - Vítkovice 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Bílí Tygři z Liberce splnili proti Vítkovicím roli favoritů, nicméně cesta za jejich šestým vítězstvím v posledních sedmi zápasech nebyla snadná.

Prvního gólu se domácí dočkali v 37. minutě, kdy Liberec poslal do vedení Michal Bulíř.

Jednogólový stav platil až do 44. minuty, kdy Lukáš Krenželok zvýšil na 2:0. V samotném závěru dokázaly Vítkovice duel kontaktním gólem zdramatizovat, nicméně vyrovnání se nedočkaly, takže si z Liberce žádné body neodvezou.

Pardubice - Karlovy Vary 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)

Jediným týmem, který dokázal v pátek uspět na ledě soupeře, byly překvapivě Karlovy Vary.

Poslední celek extraligy zdolal Pardubice v poměru 3:2. Všechny góly Energie, která získala teprve druhé letošní venkovní vítězství, stačila vstřelit v první polovině zápasu. Vítězný gól si ve 27. minutě připsal Tomáš Rachůnek.

Sparta - Mladá Boleslav 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Jednoznačné vítězství 4:0 v domácím duelu proti Mladé Boleslavi vybojovala Sparta. Pražané měli vývoj utkání plně pod kontrolou.

Jako první se pět minut před koncem první třetiny prosadil Andrej Kudrna. Ve druhém dějství pak Sparta svůj náskok navýšila na rozdíl tří branek.

Do poslední třetiny vstoupili Středočeši s jiným mužem na postu gólmana, když Lukáše nahradil Maxwell. Ani změna v brankovišti však Bruslařskému klubu nepomohla. V 54. minutě posléze na konečných 4:0 upravil obránce Jan Piskáček.

Hokejová extraliga - 36. kolo:
Branky a nahrávky: 14. Nosek, 35. Hrňa, 51. Irgl (Roth), 59. Špirko - 47. L. Čermák (Haščák, Kováčik). Rozhodčí: Čech, Hradil - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 7:7, navíc Gulaši (Brno) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 5200 (vyprodáno).

Piráti Chomutov - PSG Zlín 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Poletín (Rutta, Koblasa), 17. Skinner (Huml, Vondrka), 36. Raška (Kudělka, Sklenář) - 30. Říčka (P. Holík, Blaťák). Rozhodčí: Mrkva, R. Svoboda - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 6:9, navíc Dlapa 10 min. a 5 min. a do konce utkání - Okál 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 3892.

HC Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 13. Kratěna, 32. D. Kubalík (T. Svoboda), 41. D. Kubalík (Kratěna), 59. D. Kubalík (T. Svoboda) - 16. J. Černý (M. Hanzl, Jurčík), 27. J. Černý. Rozhodčí: R. Polák, Pavlovič - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 4708.

Bílí Tygři Liberec - HC Vítkovice Ridera 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky 37. Bulíř (Ševc), 54. L. Krenželok (Ordoš, P. Jelínek) - 60. Olesz (O. Roman, Tybor). Rozhodčí: Lacina, M. Petružálek - Bláha, Špůr. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Diváci: 5623.

HC Dynamo Pardubice - HC Energie Karlovy Vary 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 5. P. Sýkora (Nahodil, Redenbach), 39. Čáslava (Redenbach) - 4. Tomáš Dvořák (Gorčík, Vachovec), 9. Gorčík, 27. T. Rachůnek (Tuominen, Mikulík). Rozhodčí: Hodek, Kika - Blümel, Barvíř. Vyloučení: 6:5, navíc Johnson (Pardubice) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 6414.

HC Sparta Praha - BK Mladá Boleslav 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 16. A. Kudrna (Cingel, Uher), 27. P. Vrána (J. Hlinka, Kumstát), 37. Ihnacak (Forman), 54. Piskáček (Uher, Cingel). Rozhodčí: Pešina, Bejček - Rozlílek, Kokrment. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 6238.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít