Hokejisté Třince slaví 10. vítězství v řadě, Pardubice pod Říhou znovu uspěly

Desátou výhru v řadě si v extralize připsali hokejisté Třince. Lídr tabulky porazil poslední Slavii 5:2 a na prvním místě má devítibodový náskok před Litvínovem, který udolal liberecké Bílé Tygry až v prodloužení. Ve 37. kole se favoritům dařilo, což potvrdila i třetí Sparta. Ta i potřetí v sezoně zdolala Vítkovice, tentokrát 4:2.

Radost třineckých hokejistů z gólu v utkání proti Slavii

Radost třineckých hokejistů z gólu v utkání proti Slavii | Zdroj: ČTK

Slávisté na ledě Ocelářů otevřeli zásluhou Bednáře skóre, ale o vedení ještě do první přestávky přišli. Ve druhé třetině už favorit dominoval a čtyřmi góly v rozmezí deseti minut odskočil z 1:1 na 5:1. Dvakrát se mezi střelce zapsal nejlepší extraligový střelec Erik Hrňa. Pražané stačili v závěru jen snížit.

Vítězná šňůra Ocelářů pokračuje. Proti Slavii ale trenér zvýšil hlas, říká Erik Hrňa

Litvínov dvakrát vedl, ale liberečtí hráči dokázali v obou případech srovnat. Hostující Vampola brankou z úvodu třetí třetiny poslal zápas do prodloužení, ve kterém rozhodl o výhře Vervy v čase 63:53 Lukeš. Bílí Tygři i přes prohru popáté v řadě bodovali.

Třetí místo udržela Sparta, která potvrdila, že Vítkovice jsou jejím oblíbeným soupeřem. Ostravany porazila i potřetí v sezoně. Pražané vedli po deseti minutách už 2:0, poté sice hosté srovnali, ale Kumstát druhou trefou v utkání vrátil vedení na stranu Sparty. Definitivní klid do domácích řad ale vnesl až Pech, skóroval do prázdné branky při přesilové hře domácích.

Nové koště dobře mete

Pardubice vyhráli i pod druhý zápas pod staronovým koučem Milošem Říhou starším. Na ledě Karlových Varů sice prohrávali 0:2, ale v závěrečné třetině dokázali zásluhou Zohorny, Nahodila a Marcinka skóre otočit.

Po chřipkové epidemii do extraligového kolotoče zpátky naskočili hradečtí hokejisté, ale na návrat se jim nevydařil. Na svém ledě podlehli Zlínu 0:3 a nenavázali na předchozí tři vítězství. „Beranům“ pomohl k plnému bodovému zisku prvním čistým kontem v sezoně gólman Kašík.

Hradec si na zlínského gólmana Libora Kašíka nepřišel | Foto: ČTK

Nováčkovi zařídil bod veterán Patera

Blízko tříbodovému zisku byli v duelu s Olomoucí i hokejisté Plzně. Západočeši drželi po brance Schleisse ze závěru úvodní třetiny hubený náskok až do 57. minuty, kdy kapitán srovnal kapitán hostujících Hanáků Patera. Indiáni si připsali alespoň dva body, když samostatné nájezdy rozhodl Johnson.

Bod z Plzně je pro nás hodně cenný, přiznal olomoucký kapitán Patera

Jedenáctou porážku z posledních třinácti zápasů museli skousnout hráči Boleslavi. V duelu s Brnem na přelomu druhé a třetí třetiny otočili skóre z 0:2 na 3:2, ale nakonec získali jen bod. Výhru Komety trefil po devatenácti vteřinách prodloužení Honejsek.

37. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - HC Slavia Praha 5:2 (1:1, 4:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 20. Cienciala (Rufer, Marek Růžička), 24. Hrňa (Žejdl, Orsava), 26. Marek Růžička, 31. Polanský (Dravecký, Adamský), 34. Hrňa (Nosek, Plíhal) - 9. Bednář (Sklenář), 52. Stránský (Divíšek, Poletín). Rozhodčí: Baluška, Kubuš (oba SR) - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. Diváci: 5068.

HC Škoda Plzeň - HC Olomouc 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 18. Schleiss (Lev, Boháč), rozhodující sam. nájezd Johnson - 57. Patera (Buc). Rozhodčí: Homola, Pavlovič - Frodl, Charvát. Vyloučení: 3:7, navíc Cibák 10 min. a Jaroměřský (oba Olomouc) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 4912.

HC Energie Karlovy Vary - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 2:3 (0:0, 2:0, 0:3)Branky a nahrávky: 23. Vachovec (Balán), 34. Balán z trestného střílení - 41. T. Zohorna (Marcinko, Píša), 48. Nahodil (Kaut), 52. Marcinko (P. Sýkora, Benák). Rozhodčí: Šindler, R. Svoboda - Gerát, Hynek. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 3745.

BK Mladá Boleslav - HC Kometa Brno 3:4 v prodl. (0:2, 1:0, 2:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 40. Robar (Stříteský), 42. Bárta (Mikulík), 42. Robar (M. Látal, Kašpařík) - 4. Ptáček (J. Hruška), 5. Honejsek (Vondráček, H. Zohorna), 43. Vondráček (Burian), 61. Honejsek (Ptáček, H. Zohorna). Rozhodčí: Mrkva, Šír - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 4020.

HC Verva Litvínov - Bílí Tygři Liberec 3:2 v prodl. (2:1, 0:0, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Jurčík (Martynek, T. Pavelka), 18. Jánský (Hübl, Ručinský), 64. Lukeš (Petružálek) - 6. Filippi, 46. Vampola (Radivojevič). Rozhodčí: Hodek, Úlehla - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 7:9. Využití: 3:0. Diváci: 4158.

Mountfield Hradec Králové - PSG Zlín 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 27. Kubiš (Holík, Kotvan), 47. F. Čech (Kubiš, Říčka), 50. Matějíček (Žižka, Čajánek). Rozhodčí: Polák, Hejduk - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. Diváci: 3975.

HC Sparta Praha - HC Vítkovice Steel 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Kumstát (Rolinek, Ďaloga), 10. Rolinek (Kumstát, Barinka), 35. Kumstát (Rolinek, Švrček), 60. Pech (Kumstát) - 17. Huna (Malec, Roman), 29. Huna (Svačina, Roman). Rozhodčí: Fraňo, Lacina - Pešek, D. Jelínek. Vyloučení: 8:10. Využití: 2:2. Diváci: 4678.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít