Hokejisté Třince slaví poprvé v historii extraligový titul

Třinečtí Oceláři porazili v pátém finálovém utkání play off České pojišťovny Vítkovice 5:1, celou sérii vyhráli 4:1 na zápasy a poprvé v historii se radují ze zisku titulu pro mistra extraligy.

Martin Růžička překonává Romana Málka

Martin Růžička překonává Romana Málka | Zdroj: ČTK

HC Oceláři Třinec - HC Vítkovice Steel 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)

Už ve druhé minutě přidal svůj 17 gól v play off Martin Růžička a otevřel skóre zápasu. Vítkovice ale dokázaly během necelé minuty odpovědět, když se prosadil Ovčačík. Pak už ale na ledě panoval jeden celek.

Ještě do konce první třetiny poslal domácí do vedení Květoň. To navýšili v prostřední části Hrabal a Hrňa. Třinec pak už svůj náskok v poklidu pohlídal a nepustil soupeře do prakticky žádného tlaku.

Poslední část přinesla ještě jeden gól do hostující branky, ale zejména ve svém závěru nadšené ovace publika, které naplno propukly s vypršením časomíry. Třinec se poprvé od roku 2002 stal vítězem základní části a opanoval i play off.

Branky a nahrávky: 2. M. Růžička, 19. D. Květoň (Seman, Peterek), 27. Hrabal, 38. Hrňa (Zagrapan, Koudelka), 52. Peterek (Krajíček, D. Květoň) - 3. Ovčačík (Pohl, Trnka). Rozhodčí: Baluška, Ország (oba SR) - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 4:5, navíc Kohn 5 min. a do konce utkání - Ujčík 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 5200 (vyprodáno). Konečný stav série: 4:1.

Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Krajíček, Lojek, Richter, Seman - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Peterek, Adamský - Kohn (8. Orsava), Polanský, Polák - Hrňa, Zagrapan, Koudelka. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.

Vítkovice: Málek - Vosátko, Malík, Ovčačík, Trnka, Punčochář, Bartoň, Ficenc - Huna, Burger, J. Sýkora - Pohl, Vrána, Klimek - Ujčík (21. Kucsera), Húževka, Káňa - Šedivý, Strapáč, Hlinka. Trenéři: Trličík a Moták.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít