Hokejisté Třince vyhráli v Hradci Králové a pojistili si první místo v extraligové tabulce

Vítězná domácí série hokejistů Hradce Králové v Tipsport extralize skončila. Po sedmi výhrách na vlastním stadionu za sebou podlehli Východočeši v předehrávce 22. kola vedoucímu Třinci 1:5.

Třinečtí hokejisté Marek Trončinský a Erik Hrňa se radují z gólu do Hradecké branky | Zdroj: ČTK

Hokejisté Třince nastartovali cestu k vítězství už v 11. minutě, kdy Kamil Kreps otevřel skóre. Mountfield sice dokázal vyrovnat zásluhou Lukáše Nedvídka, ale pak už stříleli branky jen Oceláři.

Postupně se trefili Foltýn, Trončinský a Polanský a po 40 minutách vedl Třinec 4:1. Naděje domácího týmu definitivně utnul po 23 vteřinách třetí části Jakub Orsava.

Třinec vyhrál na východě Čech 5:1 a připravil Mountfieldu druhou domácí porážku v sezoně.

Předehrávka 22. kola hokejové extraligy:

Mountfield Hradec Králové - Oceláři Třinec 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 16. Nedvídek (Frühauf) - 11. Kreps (Orsava), 18. Foltýn (Nosek), 38. Trončinský (Polanský), 39. Polanský (Nosek, Dravecký), 41. Orsava (Žejdl, Kreps)
Rozhodčí: Fraňo, Hribik - Barvíř, Blümel
Vyloučení: 4:9