Hokejisté Třince zdolali v extralize Kladno a Brno vyhrálo nad Karlovými Vary

V předehrávce 21. kola hokejové extraligy porazili v dramatickém zápase třinečtí Oceláři Rytíře z Kladna 4:3. Ve druhém pondělním duelu, tentokrát předehrávce 22. kola, zvítězila Kometa Brno nad Karlovými Vary přesvědčivě 4:0.

Souboj třineckých a kladenských hokejistů nakonec vyzněl lépe pro Severomoravany | Zdroj: ČTK

Na sever Moravy přijeli hokejisté Kladna se čtyřmi vyhranými duely v řadě a už ve 4. minutě vedli po brance největší hvězdy hostů. Jaromír Jágr se prosadil po asistenci další posily z NHL, Marka Židlického.

Třinec se ale nenechal zastrašit a do konce první třetiny stav otočil. Do šaten se šlo za stavu 2:1 pro domácí. Ve druhé části přidal svůj druhý gól v dnešním utkání Květoň, přidal se k němu Varaďa a po 40. minutách už domácí vedli 4:1.

Středočeši se ale nevzdali a dvěma brankami Dragouna se přiblížili na rozdíl jednoho gólu. Výsledek 4:3 už se ale do konce zápasu nezměnil a zaplněná třinecká aréna tak viděla, jak Oceláři porazili hvězdami nabitý kladenský celek.

Ve druhém pondělním zápase přivítala Kometa Brno Karlovy Vary. Dlouho se hrál v moravské metropoli vyrovnaný duel, ale v závěrečné části se domácí prosadili třikrát a vyhráli tak 4:0.

21. kolo hokejové extraligy:
HC Oceláři Třinec - Rytíři Kladno 4:3 (2:1, 2:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 12. M. Růžička (Peterek, Galvas), 17. D. Květoň, 29. D. Květoň (Polanský, Zagrapan), 35. Varaďa (M. Růžička, Zíb) - 4. Jágr (Židlický), 46. Dragoun (Kuchler), 48. Dragoun (Kuchler, Majeský)
Rozhodčí: Blecha, Husička - Bryška, Novák
Vyloučení: 5:7, bez využití
Diváci: 5200 (vyprodáno).
Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Roth, Galvas, Klesla, Ovčačík - M. Růžička, Bonk, Varaďa - Zagrapan, Peterek, D. Květoň - Orsava, Polanský, Rákos - Adamský, od 26. do 27. navíc Klimenta
Kladno: Chábera - Židlický, Kameš, Majeský, D. Růžička, L. Procházka, Piskáček - Jágr, Plekanec, Tlustý - Bicek, Patera, Hlaváč - Kuchejda, Dragoun, Kuchler - Eberle, Melka, Lukáč

22. kolo hokejové extraligy:
HC Kometa Brno - HC Energie Karlovy Vary 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 28. Bičánek (Divíšek, L. Čermák), 44. Holec (Divíšek, L. Čermák), 49. Divíšek (Kováčik, Holec), 57. Koreis (Valach, Erat)
Rozhodčí: Hradil, Jeřábek - Hlavatý, Tošenovjan
Vyloučení: 6:3, využití: 1:0
Diváci: 7200
Brno: Trvaj - Kováčik, Žižka, Švrček, Bičánek, Valach, Malec - L. Čermák, Divíšek, Dlouhý - H. Zohorna, J. Hruška, J. Svoboda - Dočekal, Petrovický, Holec - Erat, Koreis, M. Hořava
Karlovy Vary: Mensator - D. Nosek, Gřegořek, MacDonald, Gulaši, D. Kohn, Gründling, J. Látal, Kloz - Kumstát, Pech, Zaťovič - Pohl, Polák, J. Doležal ml. - Skladaný, Skuhravý, T. Káňa - Heřman, Košťál, Zucker

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít