Hokejisté Ústí si vynutili další utkání baráže

Ústečtí Lvi se vzchopili a stále drží naději na to, že si v příští sezóně zahrají hokejovou Tisposrt extraligu. Přestože v pátém utkání, tentokrát v Mladé Boleslavi, prohrávali a po první třetině byli blízko vyřazení, dokázali zápas otočit a zvítězit 4:1.

Hokejisty Ústí polévá pivem fanoušek Boleslavi

Hokejisty Ústí polévá pivem fanoušek Boleslavi | Zdroj: ČTK

Utkání začalo pro domácí velmi slibně. V první minutě otevřeli skóre a až do přestávky měli výrazně navrch. Jenomže ve druhé třetině se potkali s docela jiným soupeřem. Ústí hrálo daleko bojovněji, nasázelo o domácí sítě tři góly a tato nadílka boleslavské natolik vykolejila, že už se na nic nezmohli.

V samotném závěru už jen domácí ztráceli nervy a rozhodčí je za hrubé fauly (Matějovský po ataku na Hořavu) a protesty (Boháč) vyloučili na 5 minut plus do konce utkání a přidělovali osobní trest. V poslední minutě stvrdili hosté vítězství gólem na 4:1.

00:00 / 00:00

Páté utkání baráže MBO-UNL

V baráži vede Mladé Boleslav 3:2 na zápasy, ten další se hraje v pátek v 18:10 v Ústí nad Labem.

BK Mladá Boleslav – HC Slovan Ústečtí Lvi 1:4 (1:0, 0:3, 0:1) , branky a nahrávky: 1. Pabiška (Boháč) – 26. Gureň (Mikulík, Roubík), 33. Hanzl (L. Poživil, Jan Kovář), 37. Roubík (Mikulík), 59. Hanzl (Kloz). Rozhodčí: Hribik, A. Jeřábek – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:8, navíc Matějovský 5 min. a do konce utkání, Boháč (oba Mladá Boleslav) 10 min. Využití: 0:1. 3950 diváků.

Mladá Boleslav: Schwarz – Hay, Mikuš, Žabka, Chaloupka, Marušák, Macháček, Benda, Lehikoinen - Pabiška, Divíšek, Matějovský – Vrbata, Štefanka, Boháč – Tvrdík, Hrdel, Demel – Lenc, Macho, Bahenský. Trenéři: V. Jeřábek a Hiadlovský.

Ústí nad Labem: Francouz – Gureň, Vobořil, P. Hořava, Vobořil, Klobouček, K. Černý – Mikulík, Roubík, Ludvík – Jan Kovář, Alinč, Rod – Kloz, Hanzl, Handlovský – Pajič, Čurilla.

Tomáš Kohout, Aleš Procházka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít