Hokejisté v šatně najdou vše, co je třeba

Zázemí světového šampionátu snadno vyvolá u českých hokejistů vzpomínky na minulý rok. Herně to zatím není takové jako loni, ale co se prostředí týká, je to hotové déja-vu. Národní tým bydlí ve stejném hotelu, hraje ve stejné hale a dokonce má i stejnou šatnu jako před rokem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pohled do šatny českých hokejistů | Foto: Pavel Petr

Nejblíže je to do šatny českého týmu postranním vchodem haly Globen. Po chodbách duní míč, jak ho tam při fotbálku na rozehřátí prohánějí domácí Švédi, a kabinu českého výběru zdobí velký nápis Czech Ice Hockey Team a znak hokejové reprezentace.

Zázemím je českému týmu úplně stejná šatna jako v loňském roce. A úplně stejně se o ní stará i duo kustodů. Potvrzuje to i Petr Ondráček, který zrovna připravoval hráčům ručníky před zápasem.

„Je to stejný jako loni,“ konstatuje Ondráček s tím, že jim při zařizování kabiny pomohly i vzpomínky na poslední šampionát, „pamatovali jsme si, co jsme kde měli loni, tak jsme to poskládali zase tak.“

Přehrát

00:00 / 00:00

V hokejové šatně českého týmu natáčel Petr Kadeřábek

Kustodi na manželské posteli

A že jsou zase po roce na témže místě? Zrovna to kustoda netrápí. „Frustrující je to jenom v tom, že se Zdeňkem spíme už sedmý týden na manželské posteli,“ směje se Petr Ondráček v narážce na ubytování, které sdílí se Zdeňkem Šmídem.

Jestli se něco nedá říci o práci hokejových kustodů, pak to, že by byla jednotvárná. Patří do ní i úprava hráčské výstroje. Třeba betony gólmana Pavelce by bez zásahu neodpovídaly pravidlům.

Vyskládaná hokejový výstroj | Foto: Pavel Petr

„To bylo jako předloni na Slovensku, tam mu to Zdeněk taky zkracoval,“ glosoval to Petr Ondráček, „navíc se o něj stará celý rok, asi s ním vyrazí do Winnipegu.“

Káď s ledem – nedílná část regenerace

Hokejisté mají k dispozici dvě velké místnosti. Každý hokejista má před svým místem kobereček, také s logem národního týmu, v otevřené skřínce pověšený dres a vyskládanou výstroj. Ale to není všechno, co se dá v kabině najít.

K zázemí toho patří víc: „Hráči ještě hodí do posilovny, ta je tady kousek, a také do rozcvičovány. A tady v koupelně mají velkou káď s hodně ledovou vodou a kam často chodí na regeneraci,“ ukazují kustodi na nádobu zhruba tvaru krychle, ve které se hokejisté po zápasu nebo tréniku chladí ponoření po kolena.

Tomáš Kohout, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme