Hokejisté v těžké prověrce s Ruskem nezklamali. Litovat můžou zbytečných vyloučení

Hokejová reprezantace se z Karjala Cupu vrací s jedním bodem a v tabulce prvního turnaje Euro Hockey Tour je poslední. Může za to i závěrečná prohra s Ruskem v poměru 2:4. Proti Kovalčukovi a spol. se jednu dobu rýsoval dokonce debakl, ale tým kouče Růžičky nakonec prohrál se ctí.

Michal Kempný bojuje o puk s Egorem Averinem

Michal Kempný bojuje o puk s Egorem Averinem | Zdroj: ČTK

První puk v české bráně už po 54 sekundách, pak rychlý brejk a nakonec nepohlídaný Kovalčuk, který připravil pro své spoluhráče druhý gól. Ještě nezazněla ani první siréna a Pavel Francouz lovil třetí puk ze své branky. Radulova s Kovalčukem si po očku všímal.

„Bylo znát, že hrají zrovna oni dva, ale na ledě měli i další šikovné útočníky. Každý z nich umí dát gól a všichni jsou nebezpeční. Měli výborný tým,“ chválil soupeře brankář Litvínova.

00:00 / 00:00

Po nepovedené první třetině se čeští hokejisté zvedli. Mrzí je ale zbytečné chyby

Po třígólové první třetině se český tým zvedl, vrátil se - alespoň v rámci možností - ke své hře z duelů proti Finům a Švédům. A před ruskými hvězdami přestal ustupovat. I tak ale bylo velmi těžké se úplně vrátit do utkání.

„V první třetině jsme dostali laciný gól a bylo vidět, že to s kluky trochu zatřáslo. Neměli jsme pohyb, Rusové lépe bruslili. Pak bylo těžké zápas otočit. Kluky ale musím pochválit, že se ve druhé třetině zvedli, bojovali a začali hrát do těla. Šance jsme neproměnili, naopak jsme inkasovali ve třech,“ povzdechl si asistent trenéra Ondřej Weissmann.

Čeští hokejisté prohráli na závěr Karjala Cupu s Ruskem 2:4

Český tým se zvedl ve druhé třetině - pomohly mu k tomu také ruská vyloučení - ale snížení přišlo až v závěrečné části, kdy dorážel Ondřej Roman. Jenže pak přišel Radulovův zásah v ruské přesilovce pět na tři.

„Oslabení nás srážela, stojí strašně sil. Když jsme hráli pět na pět, tak jsme tady mohli hrát s každým vyrovnaný hokej. Dokázali jsme soupeře přebruslit. Pan trenér nám před turnajem říkal, že nesmíme dělat útočné fauly a bohužel jsme je, asi z přemíry snahy, dělali,“ potvrzuje slova trenéra Vladimíra Růžičky obránce Petr Zámorský.

Se svými spoluhráči bude sice do letadla nastupovat s vědomím, že národní tým skončil na Karjala Cupu poslední, ale i s pocitem dobře odvedené práce. Až na první třetinu zápasu s Ruskem předvádělo české mládí bojovný a zodpovědný výkon.

František Kuna Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít