Hokejisté Vancouveru vedou ve finále Stanleyova poháru už 2:0

Vancouver vyhrál i druhý zápas finále NHL nad Bostonem 3:2 v prodloužení a je blíže premiérovému zisku Stanley Cupu.

Stanley Cup

Stanley Cup | Foto: Miroslav Konvalina

Oba týmy hrály od úvodu velmi disciplinovaně, až v 11.minutě šel na trestnou lavici kapitán Bostonu Zdeno Chára a jeho vyloučení potrestal domácí Burrows úvodní brankou.

Vyrovnání přišlo těsně před polovinou utkání. Krejčí se za brankou domácích zbavil výtečným manévrem právě Burrowse, nabil na modrou Boychukovi a po jeho ráně korunoval zvýšenou aktivitu svého týmu úspěšnou dorážkou Lucic.

Boston se dokonce krátce na to ujal vedení. V přesilovce nahodil kotouč střelou zápěstím od modré čáry Chára a veterán Recchi tečoval kotouč do sítě.

Domácí diváci hnali Cunacks za vyrovnáním a v 50. minutě je vyslyšel Daniel Sedin. Edler nahodil kotouč do pásma,Burrows našel ideálně švédského forvarda a ten se nemýlil. Když pak trefil hostující DavidKrejčí tyč dospělo utkání do prodlpužení.

Z něj neodehrálo 11 sekund. Burrows, který původně neměl nastoupit, neboť mu hrozil trest za kousnutí do prstu Bergerona, dojel kotouč po vytažení gólmana Thomase za brankou a zasunul ho do prázdné branky.

Série se nyní stěhuje na půdu Bostonu, kde se v noci z pondělí na úterý odehraje třetí díl finálové bitvy.

Finále Stanleyova poháru hokejové NHL - 2. zápas:

Vancouver Canucks - Boston Bruins 3:2 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Burrows (Higgins, Salo), 50. D. Sedin (Burrows, Edler), 61. Burrows (D. Sedin, Edler) - 29. Lucic (Boychuk, Krejčí), 32. Recchi (Chára, Bergeron). Rozhodčí: O'Halloran, Sutherland - Sharrers, Morin. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. Střely na branku: 33:30. Diváci: 18.860. Stav série: 2:0.

Vancouver: Luongo - Bieksa, Rome, Edler, Salo, Ehrhoff, Alberts - Burrows, H. Sedin, D. Sedin - Raymond, Kesler, Higgins - Hansen, Lapierre, Torres - Oreskovich, Malhotra, Tambellini. Trenér: Alain Vigneault.

Boston: Thomas - Chára, Seidenberg, Boychuk, Ference, McQuaid, T. Kaberle - Horton, Krejčí, Lucic - Recchi, Bergeron, Marchand - Ryder, Seguin, Kelly - Peverley, Campbell, Paille. Trenér: Claude Julien.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít