Hokejisté Vítkovic deklasovali v extralize Liberec 7:1

Hokejisté Vítkovic rozdrtili v 39. kole Tipsport extraligy Bílé Tygry z Liberce 7:1, když už v poločase měli pětigólový náskok. Pro vítkovický tým je dnešní výhra nejvyšší v sezoně, rozhodl o ní už během první třetiny, kdy vstřelil tři branky.

Utkání 39. kola hokejové extraligy HC Vítkovice Steel - Bílí Tygři Liberec 11. ledna v Ostravě. Zleva liberecký obránce Jan Výtisk, útočník Vítkovic Petr Kolouch a brankář Marek Pinc. | Zdroj: ČTK

Jako první se do střelecké listiny zapsal Sloboda, který zužitkoval milimetrově přesnou přihrávku Huny. Domácí měli i nadále převahu, kterou zužitkoval v 10. minutě v přesilovce druhým gólem Kudělka. V samotném závěru první třetiny se navíc po sólové akci prosadil Huna a o zápase bylo rozhodnuto.

Liberec působil odevzdaným dojmem a kupil chyby, kterých Vítkovice dokázaly využít. Ve 24. minutě zvyšoval už na 4:0 v početní výhodě Roman, pátou trefu přidal z brejku Hruška. Krátce před koncem druhého dějství rozjásal domácí fanoušky pošesté Szturc. Čestný úspěch Liberce si připsal v 52. minutě Štich, ale poslední slovo měli domácí, na konečných 7:1 upravil dvě minuty před koncem Kuscera.

Kladno bez zámořských posil podlehlo karlovarské Energii 0:4, když dvě branky inkasovalo během prvních osmi minut utkání. Pardubice zdolaly Zlín 3:2 v prodloužení. Také v duelu komety se Spartou muselo rozhodnout až nastavení, bod navíc získal pro Pražany útočník Hlinka. Slavia podlehla doma Českým Budějovicím 1:2 po samostatných nájezdech, plný bodový zisk naopak uhtál Litvínov, který porazil Chomutot 6:2.

HC Vítkovice Steel - Bílí Tygři Liberec 7:1 (3:0, 3:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 6. Sloboda (Huna, Svačina), 10. Kudělka (Barinka), 20. Huna, 24. Roman (Svačina, Huna), 32. R. Hruška (Ujčík), 39. Szturc (Kolouch, R. Hruška), 58. Kucsera (Szturc, Voráček) - 52. Štich (Nedvěd, Duda). Rozhodčí: Hribik, Jeřábek - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:1. Diváci: 5041.

HC Energie Karlovy Vary - Rytíři Kladno 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 3. Skuhravý (J. Látal), 8. R. Vlach (J. Doležal ml., Skladaný), 43. Zucker (Koštál), 47. Pech. Rozhodčí: Polák, Pešina - Bláha, Kostka. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 4046.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - PSG Zlín 3:2 v prodloužení (1:0, 0:0, 1:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 19. Cetkovský (V. Kočí), 48. Somík (Píša, Bartek), 64. Rolinek (T. Zohorna, Marušák) - 45. Tesařík (Holík, Veselý), 56. Balaštík (Hamrlík, Leška). Rozhodčí: Hrubý, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:2. Diváci: 7546.

HC Kometa Brno - HC Sparta Praha 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 58. H. Zohorna (Čermák) - 20. Pilař (Tenkrát, P. Ton), rozhodující samostatný nájezd J. Hlinka. Rozhodčí: Konc, Kubuš (oba SR) - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. Diváci: 7200 (vyprodáno).

HC Slavia Praha - HC Mountfield České Budějovice 1:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 16. Žejdl (V. Růžička ml., Kučný) - 5. Vydarený (Dej, Frühauf), rozhodující nájezd Knotek. Rozhodčí: Minář, Kalivoda - J. Svoboda, Horinek. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 3315.

HC Verva Litvínov - Piráti Chomutov 6:2 (3:1, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 4. Lukeš, 11. Martynek (Hanzl), 13. Martynek (Hanzl, Piroš), 25. Majdan (V. Hübl, Lukeš), 51. V. Hübl (Ručinský, Lukeš), 53. Martynek (Ručinský, Hanzl) - 14. Jíra (Hromas), 35. Důras (Kůs, Račuk). Rozhodčí: Souček, Šindler - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 4:6, navíc Důras a Řehoř oba 10 min., Pavlas (všichni Chomutov) do konce utkání. Využití: 5:0. Diváci: 5415.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít