Hokejisté Vítkovic otočili ve třetí třetině duel s Brnem a zvítězili 3:1

Hokejisté Vítkovic ve třetí třetině otočili utkání s Brnem a v předehrávce 30. kola Tipsport extraligy tak zvítězili 3:1. Svěřenci trenéra Oremuse získali tři body podruhé v řadě a posunuli se na průběžné šesté místo zaručující účast v play-off.

Jan Káňa v souboji s Petrem Kubošem během extraligového utkání mezi Brnem a Vítkovicemi | Zdroj: ČTK

Brňané po třech domácích výhrách v řadě narazili a podlehli Vítkovicím 1:3. Utkání nenabídlo příliš atraktivní hru, během které domácí dlouho drželi naději na další úspěšný výsledek. Po dvou třetinách vedla Kometa díky brance Svobody nejtěsnějším možným rozdílem.

Závěr však Brno nezvládlo a přenechalo soupeři režii zápasu. Toho Vítkovice třemi góly využily k dokonalému obratu ve skóre. Postarali se o to především dvoubodoví Roman s Hunou, kteří tak dali dárek svému kapitánovi Jiřímu Burgerovi k tisícímu extraligovému zápasu.

30. kolo hokejové extraligy:

HC Kometa Brno - HC Vítkovice Steel 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 19. T. Svoboda (V. Němec, Kováčik) - 46. Sloboda (Roman, Svačina), 57. Roman (Huna, Stehlík, 59. Huna (Stehlík). Rozhodčí: Minář, Pešina - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 6815.

Sestavy
Brno: Čiliak - D. Nosek, Jan Hanzlík, Kováčik, Kempný, Kuboš, Žižka, Dujsík - Brendl, Čermák, J. Hruška - T. Svoboda, V. Němec, J. Káňa II - Novotný, Koreis, Burian - Jenyš, H. Zohorna, Wasserbauer. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran.
Vítkovice: Dolejš - Kováč, Stehlík, Sloboda, Kudělka, M. Hruška, Barinka, Bail - Strapáč, E. Němec, Hůževka - Huna, Roman, Svačina - J. Káňa I, Burger, Szturc - Vandas, Valčák, Kolouch. Trenéři: Oremus a Šimíček.

Tibor Kubát, David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít