Hokejisté Vítkovic přehráli Brno, Slavia zdolala před plnými ochozy Kladno na nájezdy

Hokejisté Zlína porazili ve 23. kole extraligy třinecké Oceláře 4:2 i díky dvěma gólům kapitána Čajánka. Vítkovice opět pod novým realizačním týmem slavili, nad Brnem vyhráli 4:1. Sparta zvítězila v Litvínově 3:2 až v prodloužení, ve kterém rozhodl Hovorka.

Jaromír Jágr a Tomáš Plekanec v kladenském dresu

Jaromír Jágr a Tomáš Plekanec v kladenském dresu | Foto: Miroslav Bureš

Duel Karlových Varů s Chomutovem dospěl za stavu 0:0 až do samostatných nájezdů, v těch se dvakrát nemýlil Pech a přisoudil tak Energii druhý bod. Penalty musely rozhodnou i o vítězi zápasu Slavia Kladno, které po 65 minutách skončilo 3:3. Červenobílí podruhé v sezoně porazili Kadno a takřka plná O2 Arena viděla nejdelší utkání letošního ročníku, protože rozdílový gól padl až v osmé sérii.

HC Slavia Praha - Rytíři Kladno 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:1, 2:1 - 0:0)

Kladenští nepřestáli úvodní nápor červenobílých a z hned prakticky první vážnější šance inkasovali z hole Stránského, Zvýšit mohl v zápětí Hertl. Až oslabení domácí zbrzdilo a po krásné přihrávce Jágra pohodlně zakončoval do prázdné brány 15. trefou v sezoně Plekanec. I druhá branka Středočechů v libeňské O2 Areně padla v nestandardním počtu hráčů na ledě. Při hře 4 proti 4 dal rozdílový gól Dragoun.

Slavia na soupeře po návratu z kabin vlétla. Rozjetý Skokan při brejku foukl obraně, sám před gólmanem kvůli špatnému ledu až napotřetí slabě vystřelil, ale Chábera kotouč vyrazil pouze na hůl z druhé vlny dojíždějícího Krenželoka a ten se nemýlil. Když pak domácí výhody jednoho hráče v poli nevyužili, vrátil Kladnu vedení po krásném blafáku Tomáš Plekanec.

To vzalo za své v 54. minutě po ráně k tyči v podání Vladimíra Sobotky. Pětiminutové nastavení změnu stavu nepřineslo a tak se plné ochozy mohly těšit na dovedností disciplínu, kterou nájezdy jsou. Při nich uspěly šachy kouče Růžičky s brankáři Kopřivou a Furchem, které střídal dle libosti. Rozhodující penaltu proměnil Krenželok.

Branky a nahrávky: 3. Stránský (Žejdl), 42. Krenželok (Skokan, Kuboš), 54. Sobotka (Kučný), rozhodující nájezd Krenželok - 15. Plekanec (Jágr, Židlický), 27. Dragoun, 47. Plekanec (Jágr, Židlický). Rozhodčí: Jeřábek, Šír - J. Svoboda, Dřínovský. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. Diváci: 14.175

HC Verva Litvínov - HC Sparta Praha 2:3 v prodloužení (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1)

Litvínov nepříjemně napadal a v útoku byl také nebezpečnější, ale na první branku se čekalo až do druhého dějství. Domácí poslal do vedení aktivní Hanzl, ovšem ani ne za půl minuty bylo vyrovnáno, když Ton místo dorážky posunul kotouč na volného Pacovského. Gól hosty povzbudil, ale k další změně stavu došlo až při dvojnásobné přesilovce Sparty, kdy Ton od modré překonal Francouze.

Probuzení Litvínova přišlo z čista jasna ve třetím dějství. A tlak vyvrcholil vyrovnáním po osmi minutách druhou brankou z hole Hanzla. Utkání se tak rozhodovalo až v prodloužení, ve kterém svůj tým oslabil litvínovský Zeman, než se ale stihl na led vrátit, vyšachovala Sparta domácí obranu a do odkryté brány se sice netrefil ideálně Hovorka, jehož střela se odrazila od tyče. Podle rozhodčích ale jeho střela za brankovou čárou skončila.

Branky a nahrávky: 22. Hanzl (Martynek, Trávníček), 48. Hanzl (Trávníček) - 23. Pacovský (P. Ton, Krstev), 39. P. Ton (Sičák), 64. Hovorka (Sičák, I. Rachůnek). Rozhodčí: Šindler, Svoboda - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 5152

HC Vítkovice Steel - HC Kometa Brno 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)

Výměna na trenérském postu Vítkovicím evidentně prospěla, pod Peterem Oremusem získali vítkovičtí hokejisté z posledních třech utkání sedm a bodů a pohodu si přenesli do ostře sledovaného souboje s Brnem po precizním výkonu především v obraně.

Po třech brankách Huny, Hrušky a Barinky v rozmezí osmy minut druhého dějství si domácí vypracovali komfortní náskok, který narušila až šestá letošní přesilovková trefa Radima Bičánka, která vykřesala pro Kometu jiskřičku naděje. Už před kontaktní brankou poprvé v sezoně opustil tyče brněnské svatyně Trvaj. Naděje Komety zhasla po gólu Strapáče při hře 5 na 4 ze začátku třetí třetiny.

Branky a nahrávky: 22. Huna (Svačina, Roman), 22. R. Hruška (Strapáč, Ujčík), 29. Barinka (Rehák, Ujčík), 46. Strapáč (R. Hruška, Malík) - 37. Bičánek (J. Hruška, Divíšek). Rozhodčí: Blecha, Minář - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:5, navíc Valábik (Brno) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 4434

PSG Zlín - HC Oceláři Třinec 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)

Zlín před vlastními fanoušky šest zápasů v řadě nevyhrál, ale Třinec zase pětkrát venku nepoznal radost z vítězství. K ukončení nepříjemné série vykročili lépe domácí, které poslal po třech minutách do vedení při přesilové hře Čajánek. Pak byl faulovaný ujíždějící Okál, ale nařízené trestné střílení neproměnil a tak přišel trest v podobě vyrovnání.

Ještě do první sirény se o něj postaral po Růžičkově přihrávce Květoň. Role přihrávajícího jakoby se Růžičkovi zalíbila a tak připravil druhou branku, kterou zaznamenal tvrdou ranou z kruhu Zagrapan. Poté co Berani přečkali ve třetí třetině oslabení, vyhrál Holík buly pro Matějíčka, který první letošní brankou srovnal skóre.

Třinečtí pak měli problémy s disciplínou a druhou nabízenou přesilovou hru za sebou využil Čajánek, jehož nahrávku na Veselého si srazila do vlastní sítě hostující obrana. Kosmetická úprava skóre přišla při power play, kdy gólový účet utkání uzavřel v poslední minutě Čech.

Branky a nahrávky: 4. Čajánek (Veselý, Honejsek), 46. Matějíček (Holík), 52. Čajánek (Honejsek, Matějíček), 60. F. Čech (Veselý) - 11. D. Květoň (M. Růžička, Hrabal), 22. Zagrapan (M. Růžička, Galvas). Rozhodčí: Homola, Lacina - Ondráček, Lhotský. Vyloučení: 8:8, navíc Melenovský (Zlín) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 3692

HC Energie Karlovy Vary - Piráti Chomutov 1:0 po sam. nájezdech

Utkání v Karlových Varech příliš hokejové krásy nenabídlo a už vůbec ne góly, kterých tady v posledních sezónách padlo ne zrovna málo. O překonání branáře Pirátů Kostúra se postaral až při nájezdech Pech.

Branka: rozhodující nájezd Pech. Rozhodčí: Hradil, Husička - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:5, navíc Chimera (Chomutov) 10 min. Bez využití. Diváci: 3501

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít