Hokejisté Vítkovic se vrátili do čela Tipsport extraligy

Výsledky kompletního 31. kola Tipsport extraligy přinesly změnu na čele tabulky. Dosud vedoucí Třinec prohrál doma se Spartou 1:5 a vystřídaly ho Vítkovice, které deklasovaly Slavii 7:1.

Vítkovice se vrací do čela

Vítkovice se vrací do čela | Zdroj: ČTK

HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha 1:5 (0:0, 0:3, 1:2)

Polovinu utkání nedokázali střelci vyzrát na brankáře soupeře. Pak ale Sparta spustila kanonádu a během šesti minut si vypracovala tří brankový náskok. Na ten dokázali Oceláři odpovědět až ve třetí třetině, ale to pouze jednou. Hosté navíc v poslední minutě pojistili své vítězství dvěma góly při power play domácích.

Branky a nahrávky: 49. Polanský (Polák, Peterek) - 32. Smoleňák (Gulaši, Kůrka), 34. Luňák (Y. Treille), 38. Kůrka (Kafka, D. Výborný), 59. Ton, 60. Smoleňák (Broš). Rozhodčí: Ország, Müllner (oba SR) - Prchal, Kis. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 3604.

HC Vítkovice Steel - HC Slavia Praha 7:1 (2:0, 3:1, 2:0)

Nedisciplinovanost Slavie a využívání přesilovek na straně Vítkovic. To byl obrázek prakticky celého zápasu. Domácí si v početní převaze vybudovali náskok, který v pohodě nejenže udržovali, ale postupně navyšovali. Hosté se po předcházejících vydařených zápasech blýskli pouze vyvoláním hromadné bitky ve druhé třetině.

Branky a nahrávky: 14. Pohl (Trnka, Vrána), 18. Vrána (Punčochář, Pohl), 30. Szturc (Tomas), 33. Ujčík, 39. Tomas z tr. střílení, 53. Ujčík (Barinka), 59. Huna (Barinka, Malík) - 27. Micka (P. Jelínek). Rozhodčí: Hodek, Hribik - Bláha, Kostka. Vyloučení: 8:12, navíc Vašíček 5 min. a do konce utkání, Kadlec (oba Slavia) do konce utkání. Využití: 4:0. Diváci: 3340.

HC Vagnerplast Kladno - HC Mountfield České Budějovice 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)

Mountfield jako by si po deseti gólovém přídělu, který uštědřil v minulém kole Mladé Boleslavi nepřipouštěl, že by předposlední Kladno mohlo klást větší odpor. Jenže pravda byla jiná. Středočeši svého soupeře jasně přehrávali a po právu si připsali tříbodové vítězství.

Branky a nahrávky: 12. Valský (Bělohlav, Látal), 20. S. Treille (Toman), 48. Patera (Bicek, Bělohlav), 55. Bílek (S. Treille, Kalla). Rozhodčí: Trombík, Mikula - Hlavatý, Pouzar. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2030.

BK Mladá Boleslav - PSG Zlín 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)

Poslední Mladá Boleslav se dostávala pod tlak Beranů hned od úvodu utkání. Svou převahu dokázali Moravané zúročit už v první třetině, kdy se trefil Kubiš a Sýkora. Pak utkání upadlo do podprůměru a hosté k uhájení náskoku nemuseli vynaložit příliš velké úsilí.

Branky a nahrávky: 10. Kubiš (T. Sýkora), 12. T. Sýkora (Rachůnek, Galvas). Rozhodčí: Jeřábek, Homola - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:3. Bez využití. Diváci: 2530.

HC Kometa Brno - HC Energie Karlovy Vary 2:4 (1:1, 1:3, 0:0)

Kometa se sice dostala brzy do vedení, ale Energie velmi brzy odpověděla. Navíc v gólově bohaté druhé třetině si vypracovala dvou brankové vedení. To by hostům nemuselo stačit, pokud by domácí proměňovali ty nejvyloženější šance. Ve třetí třetině dokonce Huml a Dopita netrefili prázdnou karlovarskou branku.

Branky a nahrávky: 10. Dopita (Erat, Hubáček), 24. Kvapil - 11. Melenovský (Sloboda), 24. Zaťovič (Pech, Dobroň), 29. Kumstát, 32. Košťál (Mucha). Rozhodčí: Hradil, Šindler - Jelínek, Pešek. Vyloučení 3:4. Využití: 0:1. Diváci: 7200 (vyprodáno).

HC Eaton Pardubice - Bílí Tygři Liberec 2:3 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)

Liberec se v Pardubicích ujal velmi rychle vedení. Eaton ale dokázal ještě do první přestávky vyrovnat. Ve třetí třetině naopak strhl vedení na svou stranu. 91 vteřin před koncem řádné hrací doby ale vyrovnal Vak a poslal zápas přes prodloužení. Dvě vteřiny před jeho koncem vystřelil hostům bod navíc Čakajík.

Branky a nahrávky: 9. Koukal (Somík, Bartek), 52. Kaberle (Koukal, Kolář I) - 2. Podkonický (Klimenta), 59. Vak (Hunkes, Nedvěd), 65. Čakajík (Klimenta). Rozhodčí: Blecha, Souček - Bejček, Charvát. Vyloučení: 9:11, navíc Koukal (Pardubice) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 8855.

HC Plzeň 1929 - HC Benzina Litvínov 3:4 po sam. nájezdech (0:0, 2:2, 1:1 - 0:0)

Pohledný hokej dlouho čekal na svého prvního střelce. Ti se probudili až ve druhé části, kdy se dvakrát prosadili kanonýři na obou stranách. Plzeň se snažila více o další gólový příspěvek, ale jejich pohledné akce končili na brankáři Hüblovi. Když už se Strakovi podařilo litvínovského gólmana překonat, dokázal Litvínov záhy vyrovnat. Vítěze tak musely určit až samostatné nájezdy, ve kterých měli více štěstí hosté.

Branky a nahrávky: 31. Vlasák (Straka, Jan Kovář), 38. Duda (Modrý, M. Heřman), 53. Straka (Vlasák, Duda) - 29. Černý (Kubát), 36. Jánský (V. Hübl, Lukeš), 55. Kubát (Lukeš), rozhodující sam. nájezd Jenáček. Rozhodčí: Fraňo, Polák - Jílek, Jindra. Vyloučení: 5:10. Využití: 3:0. Diváci: 6542.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít