Hokejisté Vítkovic vstoupili do Spenglerova poháru prohrou v prodloužení

Vítkovičtí hokejisté neudrželi na Spenglerově poháru dvougólové vedení nad Ufou a prohráli v prodloužení 4:5. V nastaveném čase o vítězství ruského celku, v současné době na šesté příčce Východní konference KHL, rozhodl po dvanácti sekundách Kolcov. Teď čeká svěřence kouče Petera Oremuse zítřejší utkání proti Fribourgu od 15 hodin.

HC Vítkovice Steel

HC Vítkovice Steel | Foto: F. Tichý

Ufa po hladké prohře 1:5 s Fribourgem nastoupila i proti Vítkovicím vlažně a v úvodní desetiminutovce zcela přenechala iniciativu soupeři. Už ve druhé minutě upadl na vlastní modré čáře obránce Blaťák, ale Huna po sólu rozezněl jen horní tyčku. Pak si slovenský kanonýr v sedmé a desáté minutě našel správné místo na soupeřově brankovišti a dvěma pohotovými zásahy přetavil převahu extraligového celku ve vedení 2:0.

Hned po druhé brance důrazně promluvil v oddechovém čase kouč Jurziinov a jeho tým se přece jen vymanil z velkého tlaku soupeře a Zinovjev v 15. minutě propasíroval puk zpoza branky přes Málkův beton do branky.

Druhá formace Severomoravanů byla k neudržení a Roman hned na startu druhé třetiny technickou střelou z otočky zvýšil na 3:1. Ufa rychle odpověděla zásluhou Mirkova. I poslední branku Vítkovic zařídil Romanův útok, když Svačina zblízka dorazil kotouč po individuálním průniku Stehlíka.

S velkou chutí hrající Vítkovice ubránily bezmála dvouminutové oslabení ve třech proti pěti, ale Zinovjev v 35. minutě opět přiblížil Ufu na rozdíl gólu. Ve třetí dvacetiminutovce se ruská mašina naplno rozjela a po vyrovnávacím gólu Filatova jí byl plný led. Ostravanům pak v prodloužení chybělo i kousek štěstí. Po Burgrově špatné přihrávce soupeř vyrazil do přečíslení, z něhož Kolcov vstřelil už po dvanácti sekundách vítězný gól.

Hokejový Spenglerův pohár v Davosu:

HC Vítkovice Steel - Salavat Julajev Ufa 4:5 v prodl. (2:1, 2:2, 0:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 7. Huna (Roman, Svačina), 10. Huna (Kucsera, Roman), 22. Roman (Huna), 27. Svačina (Stehlík, Szturc) - 15. Zinovjev (Chlystov, Filatov), 24. Mirnov (Musatov), 35. Zinovjev (Gurkin), 41. Filatov (Chlystov), 61. Kolcov (Kajgorodov, Pihlström). Rozhodčí: Piechaczek (Něm.), Reiber - Fluri, Köhler (všichni Švýc.). Vyloučení: 6:3. Bez využití. Diváci: 6000

Sestava Vítkovic: Málek - Wellinger, Barinka, Sloboda, Kudělka, Malík, Stehlík, L. Kovář, Voráček - J. Káňa, Burger, Húževka - Huna, Roman, Svačina - Bartánus, Kucsera, Klimek - Walker, Kolouch, Szturc. Trenéři: Oremus a Svozil

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít