Hokejisté Vítkovic zvýšili náskok v čele extraligy, Brno znovu prohrálo

Po 38. kole Tipsport extraligy mají Vítkovice v čele tabulky náskok čtyř bodů. Porazily Spartu 4:3 a druhý Třinec prohrál v Plzni 0:3.

Tipsport hokejová extraliga

Tipsport hokejová extraliga | Foto: Hokej.cz

HC Vítkovice Steel - HC Sparta Praha 4:3 (3:0, 1:1, 0:2)

Moravanům vyšla výborně první polovina utkání, ve které si vypracovali tříbrankový náskok. Sparta se nemohla dlouho proti dobře pracující domácí obraně prosadit, ale v závěru utkání sahala po vyrovnání. Domácí však nápor soupeře přestali a radují se z vítězství.

Branky a nahrávky: 12. Burger (Barinka, Punčochář), 18. Huna (Burger, Punčochář), 20. Klimek (Ujčík, Pohl), 28. Burger (Huna, Malík) - 23. Ton, 49. Bartánus (Kratěna, Vykoukal), 58. D. Výborný (Bartánus). Rozhodčí: Polák, Trombík - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 6:4. Využití: 2:1. Diváci: 7023.

HC Kometa Brno - HC Vagnerplast Kladno 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Kometa nevyužila výraznou převahu, kterou měla v prvních dvou třetinách. Poměr střel sice vyhrála 27:10, ale na branky to bylo 1:1. Ve třetím dějství Kladno nejprve dvakrát zahrozilo a pak v samotném závěru udeřilo. Po brankách Kuchlera a Patery veze domů cenné tři body. Brno prohrálo po deváté v řadě.

Branky a nahrávky: 5. Bičánek (R. Hruška, Kvapil) - 34. Bílek (Kalla, S. Treille), 59. Kuchler (Bicek), 60. Patera (Kuchler, Drtina). Rozhodčí: Minář, Mikula - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:8. Využití: 1:0. Diváci: 7200 (vyprodáno).

HC Eaton Pardubice - PSG Zlín 2:4 (0:0, 0:1, 2:3)

Zlín znovu ukázal, že na venkovních hřištích se mu letos daří. Po bezrankové první třetině poslal hosty do vedení v úvodu druhé Balaštík. Eaton sice srovnal na začátku třetího dějství, ale hosté rychle odpověděli a to hned dvakrát a o osudu utkání bylo rozhodnuto. Balaštík díky dvěma v utkání dosáhl 250 branek v lize a reprezentaci a stal se členem Klubu ligových kanonýrů.

Branky a nahrávky: 42. Bartek (Somík), 57. Starý (Nahodil) - 23. Balaštík (Leška), 44. Rachůnek (Důras), 45. Kubiš (T. Sýkora, Grof), 54. Balaštík (Linhart). Rozhodčí: Hribik, Pešina - Kalivoda, Svoboda. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:1. Diváci: 8544.

HC Plzeň 1929 - HC Oceláři Třinec 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Plzeň vstoupila do zápasu velkým tlakem a po necelých dvou minutách se jí podařilo ujmout se vedení. Tomáš Vlasák využil Dudovu výbornou přihrávku. Další dvě branky přidali domácí v dalších třetinách a přiblížili se vysněné desáté příčce na šest bodů.

Branky a nahrávky: 2. Vlasák (Duda, Straka), 39. Duda (Jiří Hanzlík), 43. Johnson (Lammers, M. Heřman). Rozhodčí: Souček, Turčan - Bejček, Charvát. Vyloučení: 9:11, navíc Krajíček (Třinec) 10 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 4238.

Bílí Tygři Liberec – HC Benzina Litvínov 6:3 (2:1, 2:0, 2:2)

Vstup do první i druhé třetiny zvládli Bílí Tygři na výtečnou. Pokaždé se totiž dokázali prosadit a odskočili Litvínovu, který znovu odjíždí ze hřiště soupeře s prázdnou. Zatím co Liberec se v tabulce bodově dotáhl na druhý Třinec, hosté budou odrážet tlak jedenácté Plzně.

Branky a nahrávky: 2. Bartovič (Pavlů), 20. Bartovič (Dušek, Podkonický), 22. Klimenta (Vak, Hořava), 29. Čakajík (Nedvěd, Kudrna), 50. Dušek (Kudrna, Nedvěd), 55. Nedvěd (Trončinský) – 9. Kubinčák (Kracík), 49. Jánský (Hübl), 58. Gerhát ( Stříteský ).Rozhodčí: Hradil, Husička - Bryška, Novák. Vyloučení: 3:5, navíc Výtisk (Liberec) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 5421.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít