Hokejisté Vrbata a Hanzal pomohli Phoenixu k výhře nad St. Louis

Hokejisté Phoenixu se přiblížili k triumfu v Pacifické divizi v NHL. Kojoti vyhráli na ledě St. Louis 4:1 a v čele divize mají před posledními zápasy základní části náskok jediného bodu před San Jose a Los Angeles. Na výhře Phoenixu se jedním gólem podílel Radim Vrbata, který skóroval po přihrávce Martina Hanzala.

Radim Vrbata slaví gól se svými spoluhráči Martinem Hanzalem (A), Rostislavem Kleslou a Rayem Whitneym | Zdroj: Reuters

Vrbata dal druhou branku Kojotů, která se nakonec ukázala jako vítězná. Český útočník tak zaznamenal dvanáctý vítězný gól v letošní sezóně, v této statistice je spolu se Stevenem Stamkosem z Tampy nejlepší v NHL. Celkem dal Vrbata 34 branek, což je nejvíc pro hráče Phoenixu od ročníku 1999/2000, kdy stejný počet gólů nastřílel Jeremy Roenick.

St. Louis prohrálo počtvrté za sebou a ztratilo šanci na zisk Prezidentovy trofeje pro nejlepší tým základní části. O tu budou na dálku soupeřit New York Rangers a Vancouver. Oba týmy mají shodně 109 bodů, v posledním duelu čeká Rangers souboj s Washingtonem a Vancouver duel s Edmontonem. Blues mohou triumfovat alespoň v Západní konferenci, na první Vancouver ale ztrácejí dva body.

Phoenix šel do vedení už ve třetí minutě zásluhou Keitha Yandleho, ale v 15. minutě vyrovnal Patrik Berglund. Ukončil tak neprůstřelnost brankáře Kojotů Mika Smithe, která trvala 234 minut a 25 sekund. Ve druhé třetině dostal Smith po kolizi se spoluhráčem Rostislavem Klesou kolenem do hlavy, ale po několikaminutovém ošetřování utkání dochytal.

Phoenix rozhodl o své výhře dvěma góly mezi 26. a 28. minutou, kdy skórovali Radim Vrbata a Shane Doan. V 51. minutě pojistil vítězství hostů Mikkel Boedker. V závěru duelu ještě český obránce Klesla absolvoval bitku s Chrisem Stewartem, ale oba brzy spadli na zem a rozhodčí je od sebe oddělili.

St. Louis - Phoenix 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Branky: 15. Berglund - 3. Yandle, 26. Vrbata (Hanzal), 28. Doan, 51. Boedker. Střely na branku: 32:32. Diváci: 19.150