Hokejisté Zlína otočili zápas s lídrem z Litvínova, Kometa smetla Pardubice

Jedenáct gólů padlo v zápase prvního a posledního týmu hokejové extraligy. Domácí Zlín sice prohrával po dvou třetinách s lídrem z Litvínova 2:5, ale po velkém obratu se nakonec radoval z vítězství 6:5 v prodloužení. Severočechům zisk jednoho bodu pomohl k udržení prvního místa před Třincem, který si v rámci 20. kola odvezl výhru 4:2 z Mladé Boleslavi.

Zlínští hokejisté (ve žlutém) předvedli proti vedoucímu Litvínovu parádní obrat

Zlínští hokejisté (ve žlutém) předvedli proti vedoucímu Litvínovu parádní obrat | Zdroj: ČTK

Litvínov využil na zlínském ledě ve druhé třetině tři přesilovky během šesti minut a vypadalo to, že potvrdí roli favorita. Domácí Ševci ale v závěrečné dvacetiminutovce trefami Říčky, Holíka a Čajánka poslali zápas do prodloužení. Druhý prémiový bod poslednímu týmu zařídil Marušák.

Devátý z deseti domácích zápasů nezvládla Mladá Boleslav. Sérii porážek nováček soutěže neodvrátil ani proti Třinci. Ten udělal klíčový krok k výhře po polovině druhé třetiny, kdy během 27 vteřin otočil z 1:2 na 3:2. Pojišťovací čtvrtou branku zařídil Roth.

Na Spartu se dotáhl Hradec

Třetí místo v tabulce udržela Sparta, která vyhrála 2:1 v prodloužení na půdě nováčka z Olomouce. Pražané šli do vedení už po pěti minutách zásluhou Jaroslava Hlinky, ale domácí dokázali v úvodu druhé třetiny po trefě Zuzina srovnat. Vítězství na stranu Sparty strhnul v prodloužení šťastnou střelou Klimek.

Stejný počet bodů jako tým kouče Josefa Jandače má i čtvrtý Hradec Králové. Východočeši zdolali 4:2 Plzeň a připsali sedmou výhru v domácím prostředí za sebou. Třemi body za dvě branky a jednu asistenci se na vítězství podíleli Mertl a Šimánek.

Hradecký útočník Jiří Šimánek před brankářem Plzně Matějem Machovským | Foto: ČTK

V sedmi zápasech za sebou se podařilo bodovat hokejistům Brna, kteří v domácím prostředí rozstříleli 5:0 Pardubice. Kometě dopomohly k vítězství dvě bleskově využité přesilovky a výborný výkon brankáře Čiliaka, který poprvé v sezoně udržel čisté konto.

Obrat předvedli v utkání s Vítkovicemi také hráči Liberce. Ostravané vedli po dvou třetinách 2:0, ale Bílí Tygři ve třetí části vyrovnali a v nastaveném čase rozhodl o jejich výhře útočník Bartek.

20. kolo hokejové extraligy:

PSG Zlín - HC Verva Litvínov 6:5 v prodl. (1:1, 1:3, 3:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Okál, 37. Valenta (O. Veselý), 45. Říčka (Leška), 46. Holík (Roman Vlach), 52. Čajánek (Žižka, Řezníček), 62. Marušák (Jakub Svoboda) - 4. Písařík z trest. střílení, 31. Hübl (Ručinský, Kubát), 32. Pavlík (Hübl, Kubát), 37. Pavelka (Trávníček, Piroš), 42. Pavlík (Jánský, Ručinský). Rozhodčí: R. Čech, R. Polák - Bryška, Skopal. Vyloučení: 6:9, navíc Kubát, Ručinský (oba Litvínov) oba 10 min. Využití: 2:4. Diváci: 4435.

BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 23. Lenc (M. Látal), 27. Bárta (Hyka, D. Výborný) - 17. Kreps (Orsava, Roth), 32. Hrňa (Trončinský), 33. Orsava (Nosek), 51. Roth (Polanský, Trončinský). Rozhodčí: Šindler, Hejduk - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:2. Diváci: 3783.

HC Kometa Brno - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 6. Dočekal (P. Mrázek), 10. V. Němec (J. Hruška), 38. Kempný (Ptáček), 49. P. Ton (J. Hruška, V. Němec), 52. Hanzlík (V. Němec). Rozhodčí: Šír, Wagner - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:6 Využití: 2:0. Diváci: 7200 (vyprodáno).

HC Olomouc - HC Sparta Praha 1:2 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 23. Zuzin (R. Dlouhý, Rašner) - 5. J. Hlinka (Buchtele), 63. Klimek (Piskáček, Rolinek). Rozhodčí: Hodek, Lacina - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 5500 (vyprodáno).

Mountfield Hradec Králové - HC Škoda Plzeň 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 20. Šimánek (Kudrna, Frühauf), 25. Mertl (Frühauf, Kudrna), 36. Mertl (Šimánek, Slovák), 45. Šimánek (Mertl, Slovák) - 17. Johnson (Pletka, Kratěna), 39. Kratěna (Johnson, J. Jeřábek). Rozhodčí: Turčan, Souček - Lučan, Kis. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. Diváci: 4817.

Bílí Tygři Liberec - HC Vítkovice Steel 3:2 v prodl. (0:0, 0:2, 2:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 46. Bakoš (P. Jelínek), 53. P. Jelínek (Bakoš, Šimek), 63. Bartek (Radivojevič) - 21. Stehlík (Huna, Roman), 33. Svačina z trest. střílení. Rozhodčí: Fraňo, Cambal - Lhotský, Jiří Svoboda. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. Diváci: 3575.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít