Hokejisté Zlína porazili Karlovy Vary, souboj nováčků ovládla Boleslav

Obhájci extraligového titulu ze Zlína se dostávají do formy. Podruhé za sebou vyhráli na domácím ledě, když tentokrát porazili Karlovy Vary. V souboji nováčků byla úspěšnější Mladá Boleslav, v trápení pokračuje brněnská Kometa, která prohrála doma s vedoucím Třincem.

Sparta vyhrála v Pardubicích, i když tuto šanci Hlinka neproměnil

Sparta vyhrála v Pardubicích, i když tuto šanci Hlinka neproměnil | Zdroj: ČTK

Hokejisté Zlína nedali Karlovým Varům šanci a utkání rozhodli během úvodních třinácti minut. Po gólech Marušáka, Čajánka a Balaštíka vedli 3:0 a tím dali zápasu jasný směr.

Hosté se pokusili zápas zdramatizovat ve druhé části, když se prosadil Skuhravý, ale závěrečná dvacetiminutovka patřila opět Zlínu, který přidal dva góly a v tabulce se dotáhl na jeden bod za předposlední Brno.

Kometa prohrála po šesté v řadě, tentokrát byl nad její síly vedoucí tým extraligy Třinec. Vítěznou branku Ocelářů vstřelil ve druhé třetině ve vlastním oslabení Adamský, domácí se prosadili pouze jednou. Při přesilové hře prostřelil Hamerlíka Ton.

Souboj nováčků vyzněl jasně ve prospěch hostující Mladé Boleslavi, kterou poslal do dvougólového vedení kapitán Výborný.

Domácí sice snížili Hrňou, ale za pět minut inkasovali při vlastní přesilové hře z hole Pabišky a definitivní podobu výsledku dal necelých sedm minut před koncem Musil.

Sparta se na ledě Pardubic opřela o bezchybný výkon brankáře Stani, který udržel čisté konto. Jeho spoluhráči se navíc v každé třetině jednou střelecky prosadili. Třígólovou výhru pečetil gólem do prázdné branky Přibyl.

Slavia nezvládla domácí duel s Mountfieldem. Po první bezbrankové třetině se prosadil hostující Dej, na kterého během jedné minuty navázal z přesilové hry Mertl. Slavia odpověděla Valachem, ale hned za dvacet vteřin inkasovala z hole Knotka.

V závěrečné části ještě zvýraznili hokejisté Hradce Králové svoje vítězství dvěma góly. Nejdříve zatížil konto brankáře Furcha Červený a skóre utkání uzavřel svým druhým gólem v přesilové hře Mertl.

10. kolo hokejové Tipsport extraligy:

PSG Zlín - HC Energie Karlovy Vary 5:1 (3:0, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 9. Marušák (Holík, Roman Vlach), 11. Čajánek (Okál), 13. Balaštík (Leška), 47. Kotvan (Marušák, Leška), 59. Okál (Čajánek, Veselý) - 27. Skuhravý (Redlihs, Heizer). Rozhodčí: R. Čech, R. Polák - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. Diváci: 4056.

HC Olomouc - BK Mladá Boleslav 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 25. Hrňa (Laš) - 11. D. Výborný (Trška), 22. D. Výborný, 30. L. Pabiška, 54. Musil. Rozhodčí: Fraňo, T. Horák - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 8:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4724.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Sparta Praha 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 13. Buchtele (Forman), 29. Klimek (J. Hlinka, Sabolič), 60. Přibyl (J. Hlinka, Cingel). Rozhodčí: Hribik, Úlehla - Jindra, Zíka. Vyloučení: 3:7. Bez využití. Diváci: 9067.

HC Kometa Brno - HC Oceláři Třinec 1:2 (0:1, 0:1, 1:0).
Branky a nahrávky: 45. P. Ton (V. Němec, J. Hruška) - 7. Irgl (Roth, Plíhal), 39. Adamský (Orsava). Rozhodčí: Hradil, Pešina - Bláha, Špůr. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 6706.

HC Slavia Praha - Mountfield Hradec Králové 1:5 (0:0, 1:3, 0:2)
Branky a nahrávky: 35. Valach (Klhůfek) - 25. Dej (Kudrna, Mertl), 25. Mertl (Šimánek, Vydarený), 36. T. Knotek (Slovák), 44. Červený (T. Knotek), 52. Mertl (Kudrna, Šimánek). Rozhodčí: Hodek, Souček - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 3:6, navíc Micka (Slavia) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 3526.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít