Hokejisté Zlína porazili Pardubice a vedou extraligu

Zlínští hokejisté zvítězili ve 14. kole O2 extraligy nad Pardubicemi 4:2 a vyhoupli se do čela tabulky. Dosud vedoucí Vítkovice totiž prohrály na Spartě 4:3 po samostatných nájezdech.

O2 Extraliga

O2 Extraliga | Foto: O2 ELH

PSG Zlín - HC Eaton Pardubice 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)

Domácí se ujali vedení už v páté minutě, kdy ve vlastním oslabení skóroval Rachůnek. Ještě do přestávky ale dokázal vyrovnat pardubický kanonýr Sýkora. Do druhé části vstoupili také lépe zlínští hokejisté a v polovině zápasu vedli už o dvě branky. Pardubice sice ještě stihly do konce třetiny snížit, více už ale v utkání nedokázaly. V poslední minutě pak zpečetil výhru Zlína při power-play hostí do prázdné branky Kubiš. Zlín se tak vyhoupl do čela extraligové tabulky o bod před druhé Vítkovice.

Branky a nahrávky: 5. Rachůnek (Kollár), 27. Sivák (Nosek, Švrček), 33. Rachůnek (Kollár, Švrček), 60. Kubiš - 16. P. Sýkora (Píša), 31. Zohorna (Nakládal, Havíř). Vyloučení: 6:8. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 5271.

Oceláři Třinec - Slavia Praha 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

V utkání plném šancí na obou stranách si domácí vypracovali dvoubrankový náskok díky dvěma přesilovkovým trefám. Slavii dal sice naději na zvrat v 53. minutě další přesilovkovou brankou Branda, Oceláři si ale tři body pohlídali. V 56. minutě uzavřel skóre utkání Kohn.

Branky a nahrávky: 18. Martynek (D. Květoň, Peterek), 23. Polanský (Kohn, Zíb), 56. Kohn (Seman, Malec) - 53. Branda (Červenka, Vondrka). Vyloučení: 6:8. Využití: 3:1. Diváci: 3707.

HC Benzina Litvínov - HC Mountfield České Budějovice 5:2 (0:0, 4:1, 1:1)

Hosté byli v první polovině utkání lepším týmem a po zásluze šli do vedení. Dlouhodobě se trápící Litvínov pak ale našel způsob jak dostat puk za Turkova Záda a povedlo se mu to hned čtyřikrát. V závěrečné části přidaly oba týmy ještě po jedné brance a utkání tak skončilo výsledkem 5:2.

Branky a nahrávky: 26. Gerhát (Pilař, Kroupa), 27. V. Hübl (J. Černý, Švarný), 29. Jánský (V. Hübl), 39. Jánský (Reichel, Švarný), 47. Reichel (Lukeš, Jánský) - 23. Gřegořek (Gulaš, Sailer), 60. Ptáček (Vak, Sailer). Vyloučení: 5:6. Využití: 3:2. Diváci: 3658.

00:00 / 00:00

14. kolo O2 extraligy

HC Energie Karlovy Vary - HC Geus Okna Kladno 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)

Hosté začali v Karlových Varech aktivně a po sedmi minutách se ujali vedení. Domácí Energie se probudila až ve druhé třetině, výborný Kopřiva v brance Kladna ale dlouho odolával. Překonal ho až ve 45. minutě Pletka. Obrat skóre pak završil o šest minut později zblízka Dej. Kladnu nepomohlo ani dvojí trestné střílení. Selhali v něm Kaberle i Patera.

Branky a nahrávky: 45. Pletka (Pech), 51. Dej (Pech) - 7. Bílek (Frolík, F. Kaberle). Vyloučení: 2:6, navíc Kopřiva (Kladno) 10 min. Bez využití. Diváci: 4168.

HC Plzeň 1929 - HC Kometa Brno 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Indiáni vlétli na led velmi aktivně a odměnou jim byl gól Adamského. Za hosty ale brzy vyrovnal Erat a od druhé části se srovnala i samotná hra. Na další gól si ale diváci museli počkat celých 40 minut, než se v přesilovce trefil Vlasák. A protože Kometa už Salfického nepřekonala, ukázal se Vlasákův gól jako vítězný.

Branky a nahrávky: 12. Adamský, 45. Vlasák (Bomersback) - 15. Erat (Dopita). Vyloučení: 5:8, navíc Mezei (Plzeň) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 6033.

HC Sparta Praha - HC Vítkovice Steel 4:3 po sam. nájezdech (2:1, 0:2, 1:0 - 0:0)

Na Spartě bylo k vidění velké drama. Domácí se dosud vedoucího týmu tabulky nezalekli a aktivní hra jim zajistila dvoubrankové vedení. Neurovnaná hra s řadou chyb ale Spartu o tento náskok brzy připravila. Vítkovice třemi góly vývoj otočily. Domácí se v poslední části opět zlepšili a mohli se tak radovat z vyrovnání. Přes řadu šancí na obou stranách se už skóre utkání nezměnilo, a tak o vítězi nakonec rozhodly až samostatné nájezdy. V nich o vedení v tabulce připravil Moravany Sparťan Netík.

Branky a nahrávky: 4. Netík (D. Výborný, Koreis), 11. Langhammer (Vykoukal, Netík), 45. Langhammer (Latál), rozhodující sam. nájezd Netík - 16. Ujčík (Vrána, Varaďa), 26. Vrána, 38. Sičák (Burger). Vyloučení: 4:5, navíc Netík (Sparta) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 6158.

Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít