Hokejisté Zlína porazili pražskou Slavii a v extralize jsou druzí

V předehrávce 27. kola extraligy vyhrál Zlín nad Slavií 4:3, posunul se na druhé místo v tabulce a na vedoucí Plzeň ztrácí 3 body. Od druhé třetiny viděli fanoušci útočný fotbal, góly i dramatickou zápletku. Dvakrát se na straně Zlína trefil Jaroslav Balaštík a za Slavii Kempný.

Jaroslav Balaštík ze Zlína (vlevo) dává třetí gól brankáři Slavie Dominiku Furchovi | Zdroj: ČTK

Branky začaly padat ve druhé třetině, ale za to ve velmi krátkých intervalech. Hosté v ní šli třikrát do vedení a na konci druhé dvacetiminutovky svítil na ukazateli zlínského stadionu stav 2:3.

Domácím se v poslední třetině zápasu podařilo skóre zápasu během 25 vteřin otočit, když nejprve přidal svoji druhou branku v utkání Balaštík a po něm přidal čtvrtý gól Zlína Holík.

Závěrečná power-play už branku nepřinesla a Zlín se tak opět dostal na druhé místo v extralize. Pražská Slavia zůstává šestá.

27. kolo hokejové extraligy:
PSG Zlín - HC Slavia Praha 4:3 (0:0, 2:3, 2:0)
Branky a nahrávky: 31. Urbanec (Čajánek), 34. Balaštík, 44. Balaštík (Köhler, Leška), 44. Holík (F. Čech, Kubiš) - 25. Bednář (V. Sobotka), 32. Kempný (V. Sobotka, Sklenář), 35. Kempný (Bednář)
Rozhodčí: Jeřábek, Šír - Gebauer, Lederer
Vyloučení: 9:10, navíc Melenovský, Linhart - Micka všichni 5 min. a do konce utkání, bez využití, v oslabení: 0:1
Diváci: 3689
Zlín: Horčička - Hamrlík, Linhart, Tesařík, Urbanec, Matějíček, Řezníček, od 28. navíc Šenkeřík - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, Veselý - Šlahař, Holík, F. Čech - Okál, Melenovský, Kubiš
Slavia: Furch - Kadlec, Kučný, Kuboš, Beňovič, Kolařík, Kempný, od 31. navíc Dresler - Bednář, V. Sobotka, Krenželok - Hertl, V. Růžička ml., Sklenář - P. Jelínek, Alinč, Micka - Poletín, Skokan, Stránský

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít