Hokejisté Zlína porazili Vítkovice 1:0 a postoupili do semifinále play-off

Jedna vstřelená branka stačila hokejistům Zlína v šestém utkání čtvrtfinále play-off k vítězství nad domácím týmem Vítkovic a díky ní postoupili mezi nejlepší čtyři extraligové týmy. Prosadil sel Okál a jeho branku musel potvrdit videorozhodčí. Zlín vyhrál v 4:2 na zápasy.

Zlínský útočník Petr Holík (vlevo) a obránce Vítkovic Michal Barinka

Zlínský útočník Petr Holík (vlevo) a obránce Vítkovic Michal Barinka | Zdroj: ČTK

Domácí hokejisté vstoupili do zápasu s velkou chutí a převážnou většinu úvodní části, se hrálo v obranné třetině Zlína. O převaze Vítkovic na začátku utkání svědčí i zásahy brankářů. Domácí Šindelář kryl pouhé tři střely a Sedláček na druhé straně deset. Branku ale diváci v první třetině neviděli.

Ve druhé části zvýšili zlínští hokejisté aktivitu a domácí tým přestříleli 13:9. Ve 39. minutě musel situaci po akci zlínského Lešky posuzovat brankový rozhodčí, ale střela ostříleného útočníka trefila pouze obě tyče Šindelářovy branky. A tak se šlo podruhé do šaten opět za bezbrankového stavu.

První branka zápasu padla v 53. minutě a po střele Okála puk proskákal za vítkovického brankáře Šindeláře. Videorozhodčí branku potvrdil. Domácím se výborně chytajícího Sedláčka v brance Zlína ani ve druhém zápase v řadě překonat nepodařilo a zápas skončil 0:1 z pohledu Vítkovic.