Hokejisté Zlína se bodově přiblížili vedoucím Vítkovicím

Celek PSG Zlín porazil v 11. kole O2 extraligy českobudějovický Mountfield 5:2 a na druhém místě snížil náskok vedoucích Vítkovic na dva body. Hrála se i další čtyři utkání.

Zlínský Jaroslav Balaštík a Josef Melichar z Budějovic před brankou Jakuba Kováře. | Zdroj: ČTK

HC Oceláři Třinec - HC Benzina Litvínov 6:2 (3:0, 3:1, 0:1)

Utkání rozhodla už první třetina. Třinec vedl po 11. minutách 3:0 a svůj náskok v dalším průběhu utkání pouze kontroloval. Litvínovský trenér Kučera tak ve třetím zápase na lavičce severočeského týmu zažil první prohru. Třinec se po vítězství posunul v tabulce na třetí místo, Litvínov je předposlední.

Branky a nahrávky: 5. M. Růžička (Polanský, Kohn), 7. Peterek (Malec, Martynek), 11. Zíb (Polanský, Kohn), 26. Polanský (Zíb, M. Růžička), 29. M. Růžička (Kohn, Zíb), 40. Martynek (Peterek, Zíb) - 38. Kroupa (Lukeš, Reichel), 56. Vopat (Švarný, Stříteský). Rozhodčí: Kubeš, Souček - Bláha, Kostka. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3539.

00:00 / 00:00

Souhrn zápasů 11. kola O2 extraligy (1.10.)

PSG Zlín - HC Mountfield České Budějovice 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)

Souboj dvou týmu ze špice tabulky pro sebe získali zlínští hokejisté. České Budějovice začaly utkání aktivněji, ale do vedení šli už v šesté minutě domácí, když se prosadil Köhler. V sedmé minutě druhé třetiny nevyužil zlínský Hamrlík trestné střílení, stejný hráč ovšem o dvě minuty později přeci jen skóroval a poslal domácí do dvoubrankového náskoku. Jihočeši sice dokázali za chvíli snížit na rozdíl jediné branky, jejich naděje na zvrat ovšem vzápětí uťal Roman Vlach. Vedení Zlína poté v záverečné části navýšili Kubiš s Galvasem. V posledních sekundách zápasu poté už pouze kosmeticky upravil výsledek hostující Veselý.

Branky a nahrávky: 6. Köhler (Balaštík, Leška), 29. Hamrlík (Sivák), 33. Roman Vlach (Sivák), 46. Kubiš (Roman Vlach, Sivák), 59. Galvas (Balaštík, Leška) - 32. Vydarený (Mertl, L. Poživil), 60. Veselý (Vak). Rozhodčí: Homola, R. Svoboda - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Diváci: 4271.

BK Mladá Boleslav - HC Kometa Brno 6:1 (2:0, 2:0, 2:1)

Trápení týmu Brna v extralize nebere konce. Pro nejvyšší prohru po návratu do nejvyšší soutěže si přijeli hráči Komety do Mladé Boleslavi. Zápas nenabídl příliš dramatický hokej. Domácí po většinu času měli více ze hry a své branky rovnoměrně rozdělili do všech třetin. O jediný úspěch hostů se postaral až v předposlední minutě zápasu Zubíček.

Branky a nahrávky: 7. Pabiška (Král, Sup), 17. Fabuš (Macho, Duben), 39. Král (Pabiška, Sup), 40. Handlovský (T. Sýkora), 51. Macho (Šagát), 52. Král (J. Kasík) - 59. Zubíček (Erat). Rozhodčí: Fraňo, Jebavý - Lhotský, Bejček. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:0. Diváci: 3920.

HC Sparta Praha - HC Geus Okna Kladno 8:1 (4:1, 1:0, 3:0)

Domácí hokejisté vstoupili do utkání výborně a už po 8 minutách vedli nad Kladnem 3.0. Hostující trenéři Kasík s Müllerem si poté vzali timeout, který dočasně zastavil brankový příděl. Kladnu se dokonce podařilo gólem Frolíka snížit. Jenže Sparta žádné komplikace nepřipustila. Ještě do konce úvodní části zvýšil Langhammer na 4:1 a o výsledku utkání bylo definitivně rozhodnuto. V dalším průběhu zápasu domácí tým už pouze navyšoval skóre na konečných 8:1.

Branky a nahrávky: 4. Ton (Kratěna), 6. Vykoukal (Ton, D. Výborný), 8. Netík (D. Výborný, J. Hlinka), 17. Langhammer (Látal), 38. Langhammer (J. Hlinka), 42. Vykoukal (Netík, Langhammer), 47. S. Hudec (Koreis), 55. Ručinský (Langhammer, Hromas) - 15. Frolík (Bílek). Rozhodčí: Stricker (Švýc.), Šindler - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:6, navíc Eberle (Kladno) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 6464.

HC Energie Karlovy Vary - HC Plzeň 1929 7:0 (2:0, 2:0, 3:0)

Karlovy Vary se dočkaly nejenom vítězství po třech porážkách, ale také nejvyšší výhry v nové hale. Domácí šli do vedení už v úvodní minutě utkání, když se prosadil Kumstát. Několik příležitostí Plzně potom zlikvidoval dobře chytající brankář Sáblík a dvě minuty před koncem první třetiny zvýšil náskok Energie Zucker. Také v dalším průběhu zápasu už stříleli branky pouze domácí hráči. Plzni nepomohlo ani střídání gólmanů, kdy nahradil pro závěrečnou třetinu Francouze Mazanec.

Branky a nahrávky: 1. Kumstát (Němec, Skuhravý), 18. Zucker (Brňák, Haščák), 24. Pletka (Kumstát, Němec), 38. Hluchý (Melenovský, Kristek), 47. Němec (Pech), 48. Melenovský (Kristek), 54. Pech (Zaťovič, Dej). Rozhodčí: Husička, Polák - Bryška, Chytil. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. Diváci: 5225.

Tomáš Lörincz, Aleš Procházka, Metoděj Novák, Pavel Petr, Robert Štach, Mirko Vasič Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít