Hokejisté Zlína udrželi i přes prohru první místo, karlovarský Kumstát dal čtyři góly

Souboj prvních dvou týmů v 8. kole Tipsport extraligy rozhodly až samostatné nájezdy. Plzeň po nich porazila Zlín 3:2, ale na prvním místě tabulky se díky zisku jednoho bodu udržel právě Zlín. Skvělý výkon předvedl karlovarský Petr Kumstát, který čtyřmi góly zařídil výhru Energie na ledě Sparty 5:3. Mistrovský Třinec zvítězil v Litvínově 4:0, když všechny branky dal během tří minut v závěru první třetiny.

Hokejisté Třince zvítězili v Tipsport extralize v Litvínově 4:0

Hokejisté Třince zvítězili v Tipsport extralize v Litvínově 4:0 | Zdroj: ČTK

Rytíři Kladno - HC Slavia Praha 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

Hokejisté Slavie ukončili sérii čtyř porážek za sebou, naopak Kladno nenavázalo na výhru v Třinci a doma prohrálo podruhé v řadě. Slavii pomohla do vedení šťastná trefa. Hertlova střela se od plexiskla odrazila do zadní části betonu brankáře Chábery a od něj do branky. Domácí se pak nemohli proti dobré slávistické obraně prosadit a prohráli 1:4.

Branky a nahrávky: 25. Dragoun (Hovorka) - 9. T. Hertl, 14. Kalus (T. Hertl, J. Krejčík), 37. Kůrka (T. Svoboda, V. Růžička ml.), 60. Tomica. Rozhodčí: Lacina, Smitka - Rozlílek, Horinek. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 2997

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - BK Mladá Boleslav 2:3 (2:2, 0:0, 0:1)

Domácí vedli v osmé minutě už 2:0, ale na výhru jim to nestačilo. Boleslav dvěma brankami v 15. minutě vyrovnala a přestála i šance Pardubic při dvou přesilovkách v řadě na začátku třetí třetiny. Zbytek třetí části patřil hostům, kteří šest sekund před koncem rozhodli o svém vítězství. Gól dal v přesilovce Jaroslav Balaštík a zařídil Boleslavi třetí výhru za sebou.

Branky a nahrávky: 1. Starý (Koukal, Kolář I), 8. Kolář I (Kolář II) - 15. Chaloupka (D. Výborný), 15. Kotrla (J. Jindra, Vrbata). 60. Balaštík (D. Výborný, Tomas). Rozhodčí: Homola, Hrubý - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:2. Diváci: 6720

HC Plzeň 1929 - PSG Zlín 3:2 po sam. náj. (0:1, 2:0, 0:1 - 0:0)

Hosté v Plzni po první třetině vedli díky Köhlerovi, ale domácím, kteří hráli stále bez nemocného Tomáše Vlasáka, se ve druhé části podařilo skóre otočit. Úvod třetí třetiny si Indiáni zkomplikovali velkým množstvím vyloučení. Zlín nejprve nevyužil dvě krátké dvojnásobné přesilovky, ale během další více než minutu trvající přesilovky pět na tři vyrovnal Köhler. V závěru nevyužili hosté čtyřminutovou početní převahu po vyloučení Dudy a nakonec padli po samostatných nájezdech, které rozhodl Hanzlík.

Branky a nahrávky: 27. Mrňa (Duda), 40. Marušák (Kratěna, Martin Straka), rozhodující nájezd Jiří Hanzlík - 11. Köhler (Leška), 48. Köhler (Hamrlík). Rozhodčí: Pešina, Turčan - L. Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 10:7, navíc Leška (Zlín) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 4913

HC Vítkovice Steel - HC Kometa Brno 2:3 po nájezdech (0:1, 0:1, 2:0 - 0:0)

Hokejisté Vítkovic bodovali i v šestém zápase nové sezóny. Domácí prohrávali ještě deset minut před koncem třetí třetiny 0:2, ale Kudělka v padesáté a Ujčík v 59. minutě vyrovnali. O výhře Komety rozhodl v nájezdech Čermák.

Branky a nahrávky: 50. Kudělka (Ujčík, Burger), 59. Ujčík (Burger) - 17. R. Dlouhý (L. Čermák, Erat), 37. Kempný (Holec), rozhodující nájezd L. Čermák. Rozhodčí: Blecha, Mikula - Bryška, J. Novák. Vyloučení: 2:6, navíc H. Zohorna (Brno) 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 4816

HC Verva Litvínov - HC Oceláři Třinec 0:4 (0:4, 0:0, 0:0)

Mistrovský Třinec se oklepal z nedělní prohry s Kladnem a v Litvínově vyhrál 4:0. Oceláři rozhodli o své výhře v závěru první třetiny, kdy dali v rozmezí tří minut všechny čtyřu góly. Brankář Třince Peter Hamerlík udržel podruhé v sezóně čisté konto.

Branky a nahrávky: 17. Hrabal (Hrňa), 18. Kohn (Peterek), 19. Hrňa, 20. Adamský (Peterek). Rozhodčí: A. Jeřábek, Šindler - Bejček, Dřínovský. Vyloučení: 8:8. Bez využití. Diváci: 3254

HC Sparta Praha - HC Energie Karlovy Vary 3:5 (0:2, 2:2, 1:1)

Poslední tým tabulky v Praze zabral, čtyřmi góly dovedl Energii k výhře útočník Petr Kumstát. Sparta naopak i podruhé před vlastními diváky prohrála. Karlovy Vary zvládly i problémy s brankáři. Místo zraněné jedničky Mensatora nastoupil nezkušený Benda. Ten se ale ve 33. minutě zranil a do branky musel Závorka.

Branky a nahrávky: 26. Pacovský (Sersen, Milam), 28. Tenkrát (Ton), 50. T. Rachůnek (Y. Treille) - 2. Dej (Melenovský), 14. Kumstát (Pech), 38. Kumstát (Pech, D. Nosek), 40. Kumstát (Pech), 60. Kumstát (D. Nosek). Rozhodčí: Hodek, Kalivoda - Pouzar, Kis. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 3339