Hokejisté Zlína vyhráli v Plzni 6. finálový duel 5:2 a o mistrovi rozhodne až ten 7.

O mistrech hokejové extraligy pro letošní sezonu se rozhodne až v posledním možném utkání. Zlínští hokejisté totiž vyhráli v Plzni šestý finálový duel 5:2 a série se tak za stavu 3:3 na zápasy vrátí v neděli na Valašsko.

Zlínští hokejisté se radují ze vstřeleného gólu během šestého finálového duelu proti Plzni | Zdroj: ČTK

Utkání v Plzni začalo velmi opatrně. Jak domácí Indiáni, tak hosté ze Zlína čekali na chybu soupeře. Přeci jen v lepší pozici před startem utkání byli Západočeši, kteří vedli 3:2 na zápasy. Těm se také podařilo v první dvacetiminutovce skórovat.

Opět výborně hrající domácí Kovář vybojoval v 11. minutě v rohu puk, přihrál Johnsonovi, který trefil tyč a z dorážky se do téměř odkryté branky podařilo skórovat Strakovi. Další branku v první třetině diváci v Plzni neviděli.

00:00 / 00:00

S Jurajem Juríkem, jedním ze zlínské trenérské dvojice, mluvil po zápase v Plzni Aleš Procházka

V té druhé přišla pro domácí studená sprcha. V 21. minutě totiž zlínští hokejisté překonali brankáře Mazance hned dvakrát a hosté se dostali do vedení 2:1. I přes další šance na obou stranách už další branka ve druhé části nepadla.

V poslední dvacetiminutovce se nejprve ve 44. minutě prosadil Kostourek, ke kterému se po chybě domácích ve středním pásmu dostal puk po ose Köhler - Okál a s přehledem zakončil.

Závěr zdramatizoval gól domácího Kratěny na 2:3 z pohledu domácích, ale zlínští ihned kontrovali, když se ze samostatného úniku prosadil Holík. Vítězství hostů pak zpečetil gólem do prázdné branky zkušený Tesařík.

„Myslím, že zápas ovlivnily ty dvě branky, které jsme dali v 21. minutě. Poté byl ten zápas vyrovnaný a ty infarktové situace přišly až ke konci, kdy dal soupeř kontaktní branku. Bylo to psychicky náročné pro trenéry i pro hráče," říkla po zápase zlínský trenér Juraj Jurík.

„Jsme rádi za tu střeleckou potenci v dnešním zápase, protože jsme dávali málo branek a potřebovali jsme zápas, kdy bychom dali více než jednu nebo dvě branky," dodává Jurík.

Finále play off hokejové extraligy - 6. zápas:
HC Škoda Plzeň - PSG Zlín 2:5 (1:0, 0:2, 1:3)
Branky a nahrávky: 11. Martin Straka (Johnson, Jan Kovář), 57. Kratěna (Kašpařík, Vlasák) - 21. Ondráček (Řezníček, Veselý), 21. Köhler (Leška, Hamrlík), 44. Kostourek (Okál, Köhler), 57. Holík, 60. Tesařík
Rozhodčí: Baluška (SR), Minář - Barvíř, Blümel
Vyloučení: 4:7, navíc Linhart a Zámorský (oba Zlín) 10 min, bez využití, v oslabení: 0:1
Diváci: 8236 (vyprodáno)
Stav série: 3:3.
Plzeň: Mazanec - Jiří Hanzlík, J. Špaček, J. Jeřábek, St. Pierre, Slovák, Frolo, Mozík - Johnson, Jan Kovář, Martin Straka - Kratěna, Kašpařík, Vlasák - Balej, T. Sýkora, Pletka - Dvořák, Lev, Vampola - od 35. navíc Petruška. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar
Zlín: J. Sedláček - Zámorský, Řezníček, Hamrlík, Linhart, Tesařík, Horák, Matějíček, Urbanec - Ondráček, Čajánek, O. Veselý - Balaštík, Leška, Köhler - Melenovský, Holík, Fořt - Okál, Kostourek, P. Sedláček. Trenéři: Rostislav Vlach a Jurík

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít