Hokejisté Znojma si zvykají na nový herní styl a nechtějí na dno EBEL ligy

Jako na houpačce si v letošní sezoně musejí připadat hokejisté znojemských Orlů. Start do jejich premiérové sezóny v mezinárodní EBEL lize, se jim vůbec nevydařil a po sedmi kolech došlo k výměně na postu hlavního trenéra. Karla Soudka nahradil Martin Stloukal. Znojmo zabralo, vyhrálo čtyři zápasy v řadě a odpoutalo se ode dna tabulky. Jenže další čtyři duely Orli prohráli a znovu se zhoupli dolů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Stloukal | Foto: David Kubíček

Z posledních čtyř porážek nejvíc bolela vysoká prohra 2:9 ve Vídni, kde se zápas Orlům nevydařil v žádném ohledu.

"Jednou za sezonu se to stát může, je ale také potřeba respektovat kvalitu téhle soutěže. Týmy jsou v ní velmi dobře finančně zabezpečeny, a tím pádem tam je i kvalita hráčů. Doba, kdy se třeba rakouským týmům naděloval dvouciferný příděl branek, jsou pryč, takhle už to dnes není," respektuje sílu soupeřů v EBEL lize trenér Martin Stloukal.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejisté Znojma si pod novým trenérem Stloukalem zvykají na nový herní styl

Nový kouč vtiskl znojemskému hokeji nový herní projev - moderní, agresivnější, silovější, ale také jednodušší. To si samozřejmě vybírá svou daň, protože ne všichni hráči si na nový styl hry zvyknou stejně rychle. Zejména u těch starších to bude ještě nějakou dobu trvat.

"Máme stanovenou tříletou koncepci. V týmu máme hodně mladých hráčů, dva juniorské gólmany, které točíme, ve třech pětkách nastupuje sedm juniorů, kteří pravidelně hrají. Co se týče koncepční práce, jsem spokojený s tím, jak jdou junioři herně nahoru. Samozřejmě bychom chtěli mít výsledky, ale musíme respektovat aktuální podmínky a čas, ve kterém se nacházíme," říká Stloukal, který se právě proto nedělá z porážek příliš těžkou hlavu.

Zvykat si ale Orli v letošní sezoně nemuseli jen na dva odlišné trenéry a jejich dva odlišné názory na herní styl. Rozdílná je prý v EBEL lize i práce rozhodčích.

Přesilovky nejsou výhodou

"Tady se všechno píská daleko víc než v české první lize. Faul holí je v podstatě všechno, pokud hráč hůl zvedne z ledu v osobním souboji. Někdy je metr odlišný i v rámci jednotlivých třetin v jednom utkání. Na to se ale nemůžeme vymlouvat, také jsme měli několik přesilových her, bohužel ty nám teď vůbec nejdou, není to pro nás výhoda," poukazuje Stloukal na aktuální velký problém svého týmu.

I kdyby ale Orli nevyužili do konce sezony už ani jednu přesilovku, ba dokonce ani kdyby už nevyhráli ani jedno jediné utkání, mohou být svým způsobem na rozdíl od kolegů z českých soutěží klidní. EBEL liga je totiž uzavřená soutěž, ze které ani poslední mužstvo po sezoně nesestupuje níž.

"Byl to jeden ze základních faktorů, který jsme brali v potaz, když jsme se snažili do téhle soutěže vstoupit. To, že se z ní nesestupuje, nám dává čas a prostor na práci s mladými hráči a to je dobře," pochvaluje si Martin Stoukal, kterého teď na lavičce znojemských Orlů čekají dva veledůležité domácí zápasy s Jesenicí a Grazem.

Alena Benešová, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme