Hokejistu pražského Lva Michala Birnera čekání na první gól v sezóně netrápí

Deset zápasů už v nové sezóně Kontinentální ligy odehrál pražský Lev. V jeho sestavě má své místo i útočník Michal Birner. Hráč se zkušenostmi z NHL se řadí k největším bojovníkům v mužstvu. Zatím ale stále marně čeká na gólovou radost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejisty pražského Lva čekají nyní dva zápasy proti Vladivostoku a Chabarovsku. Foto: Jan Rachota/HC Lev

„Tak samozřejmě chci dávat góly, chci dělat body, ale v tuhle chvíli to naší pětce nejde tak jako v přípravě. Tak to je, že se jeden měsíc daří víc, jeden méně. Důležité je, že góly dávají jiní,“ svěřil se odchovanec litoměřického hokeje a hráč, který má bohaté zkušenosti také ze zámoří. V minulosti totiž působil v organizacích St.Louis a Anaheimu. Pražský tým posílil už loni, na výraznou šanci musel ovšem trpělivě vyčkávat. Pomohlo mu v tomto směru měsíční angažmá ve finském Turku.

„Na jednu stranu to bylo nepříjemné, protože jsem chtěl hrát v KHL. Ale zase jsem byl v týmu, kde jsem všechny znal a jsem jim zpětně opravdu vděčný, že jsem tam mohl na ten necelý měsíc jít,“ děkuje na dálku do Finska Birner.

Pokud totiž hráč nehraje, potřebuje novou motivaci. Finské působení mu vrátilo hokejovou radost.

Přehrát

00:00 / 00:00

Gólové trápení Michala Birnera pod drobnohledem Pavla Petra

„Získal jsem tam zpátky hokejové sebevědomí, kterého jsem do té doby tolik neměl,“ přiznává hráč, jehož služeb trenéři Lva maximálně využijí také na Dálném východě v soubojích s Vladivostokem a Chabarovskem. Nepůjde přitom jen o to vyrovnat se síle soupeřů. Náročné cestování a časový posun, ve Vladivostoku je o devět hodin víc, než v České republice, mohou na hráče nepříjemně působit.

„ Úplně na tom východě je to šílené. Člověk žije úplně obráceně, spí ve dne, je vzhůru v noci… Loni jsme ten jeden zápas naštěstí zvládli, letos tam budou dva, takže tam strávíme víc času. Musíme se ale snažit se s tím poprat a vydolovat maximum bodu,“ burcuje svůj tým Birner.

Videokouč v KHL má práce nad hlavu, týmu připravuje kompletní údaje

Číst článek

Zatím se nezdá, že by hráči s časem měli problém. Znají už recept, jak na něj vyzrát.

„Zatím je to v klidu, protože se snažíme zůstat na českém čase. Trenéři se nám snaží vycházet vstříc, že před zápasem je místo rozbruslení spánek, takže se to ještě dá,“ říká před dvěma duely proti Vladivostoku a Chabarovsku Michal Birner.

Pavel Petr, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme