Hokejistům Chicaga skončila rekordní série. Prohráli v Coloradu

Rekordní sérii Blachawks, kteří od začátku zkrácené sezóny NHL ani jednou neprohráli v základní hrací době, utnul tým z opačného konce tabulky západní konference. Colorado s přehledem vyhrálo 6:2 a velkou zásluhu na tom měl dvaadvacetiletý kanadský útočník Matt Duchene. Ten v zápase zaznamenal jednu branku a tři asistence.

Brankář Blackhawks Corey Crawford zasahuje proti střele Chucka Kobasewaz Colorada | Zdroj: Reuters

Hokejistům Avalanche se přitom v posledních duelech moc nedařilo. Vyhráli pouze jeden z předchozích sedmi duelů. Po první třetině byl stav nerozhodný 1:1, ale ve druhé části přišla gólová smršť domácích, kteří se během necelých deseti minut trefili hned čtyřikrát.

Na straně Chicaga si jednu asistenci připsal český útočník Michael Frolík, ale to už bylo za stavu 1:5 z pohledu Blackhawks. V sestavě Avalanche chyběl Milan Hejduk, který kvůli zranění trupu vynechal třetí zápas za sebou.

Brankář Ondřej Pavelec vychytal vítězství Winnipegu 3:2 v prodloužení na ledě Panters. Na Floridě si připsal 38 zákroků a vítěznou branku vstřelil v 65. minutě Dustin Byfuglien.

Výsledky NHL:

New York Rangers - Ottawa 2:3 (2:2, 0:0, 0:1)
Branky: 12. Nash, 18. B. Richards - 7. Z. Smith, 11. Wiercioch (M. Michálek), 56. Silfverberg
Střely na branku: 35:39. Diváci: 17 200

Florida - Winnipeg 2:3 v prodl. (1:2, 0:0, 1:0 - 0:1)
Branky: 20. Huberdeau, 46. Matthias - 3. Ladd, 18. Wheeler, 65. Byfuglien
Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 40 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 95 procent
Střely na branku: 40:28. Diváci: 16 442

Colorado - Chicago 6:2 (1:1, 4:0, 1:1)
Branky: 17. Stastny, 25. Duchene, 25. Mitchell, 31. O'Reilly, 34. McGinn, 56. Parenteau - 6. Toews, 49. Bickell (Frolík)
Střely na branku: 31:33. Diváci: 18 007

Nashville - Edmonton 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)
Branky: 45. a 57. Wilson, 7. Hornqvist, 19. Legwand, 21. Clune, 39. Boychuk (Erat)
Střely na branku: 34:24. Diváci: 17 277

Anaheim - Calgary 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Branky: 2. Winnik, 34. Ryan, 36. Souray, 57. Getzlaf
Střely na branku: 24:29. Diváci: 15 839

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít