Hokejistům Kladna letos svědčí domácí led, venku se spíš hledají

Když se Jaromír Jágr před startem letošní hokejové sezóny chystal do zámoří a loučil se s Kladnem, nezapomněl na dálku ujistit fanoušky i soupeře: „Kladno bude letos hrát úplně jinou roli a jiný hokej, než hrálo doposud. Mužstvo bude odevzdávat maximální výkony od první do poslední minuty.“

Utkání 1. kola hokejové extraligy mezi HC Kometa Brno a Rytíři Kladno 24. ledna v Brně. Kladenský Jiří Drtina (vpravo) vyráží puk od brankáře Jana Chábery, vlevo je Tomáš Divíšek z Komety | Zdroj: ČTK

Není ovšem jednoduché - v praxi naplňovat takovéto přání zachránce kladenského klubu. Pokud se to daří, pak především na domácím ledě.

„Tam opravdu máme pohyb a dostáváme soupeře pod tlak, vyhráváme. Bohužel se nám to zatím moc nedaří přenést na soupeřova hřiště, kde jsme těch bodů moc nezískali. Občas hrajeme ustrašeně, není to ono.“ komentuje dvojí tvář kladenského týmu asistent trenéra Jiří Kopecký.

Ustrašený hokej opravdu nemívá naději na úspěch, ale ani přílišná sázka na ofenzívu se kladenským hokejistům už párkrát nevyplatila.

00:00 / 00:00

Hokejistům Kladna se letos daří na domácím ledě, střeleckou pohodu ale marně hledají na soupeřových kluzištích

„Hráli jsme tři zápasy takový trochu otevřenější hokej, v každém utkání jsme inkasovali sedm nebo osm gólů. Takže jsme si řekli, že musíme hrát ze zajištěné obrany, těch šancí tolik nemáme,“ vysvětluje brankář Jan Chábera.

A pokud už si Kladno nějaké šance přece jen vytvoří, nebývá to s jejich proměňováním nijak slavné. Nezbývá tedy než spoléhat na pokud možno bezporuchovou obranu a na vlastního gólmana, který po takovýchto zápasech rozhodně nezkouší tvrdit, že by se byl nějak nudil.

„Dá se říct, že to je lepší, protože je gólman pořád zahřátý. Určitě bych byl ale spokojenější, kdybychom vyhráli první třetinu 3:0.“

Tohle zůstává pro Kladno v letošní sezóně na soupeřově ledě spíše zbožným přáním. Zato se ale může trenér Kopecký po posledních třech utkáních hraných venku pochlubit něčím jiným.

„Je to skoro zázrak, protože když vezmu zápasy se Spartou, Brnem a Karlovými Vary, dali jsme dohromady jeden gól - a máme tři body…“

Těžko ale předpokládat, že by kladenští hokejisté spoléhali na pokračování tohoto zázračného úkazu i v dnešním domácím utkání s Vítkovicemi. Na tento zápas a na všechny další duely 44. kola Tipsport extraligy vás Radiožurnál pozve v pořadu S mikrofonem za sportem, který začíná v 18 hodin a 15 minut.

Aleš Procházka, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít