Hokejistům Minnesoty shořela před utkáním NHL všechna výstroj

Ottawa - Minnesota 4:1. Na první pohled běžné utkání nočních duelů NHL zřejmě vstoupí do dějin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

NHL | Foto: Jan Rosenauer

Důvodem není výkon jednoho či druhého celku, ale spíše okolnosti, které zápas provázely. Sotva hráči Minnesoty dorazily do Ottawy k zápasu, postihla je doslova tragédie.

Před halou jim shořel kamion s výstrojí.

,, Když mi to telefonovali, myslel jsem si, že vtipkují. Ale podle hlasu jsem poznal, že nejde o legraci,“ řekl hlavní kouč Todd Richards.

Do zápasu v Ottawě zbývalo jenom pár hodin a když se zjistilo, že se nikomu nic nestalo, začala horečná logistická operace, která nemá v dějinách nejslavnější hokejové soutěže světa snad obdoby. Zápas odložit nemělo valný smysl, také z důvodu, že Minnesota má sehrát hned tři utkání v pěti dnech.

Přehrát

00:00 / 00:00

Dějinné utkání Ottawy s Minnesotou

,, Aspoň máme všichni možnost vyzkoušet nové brusle. Bude to velmi zajímavý večer,“ prohlásil Martin Havlát.

Nakonec český útočník nastoupil ve starším páru, který mu byl expresně dovezen z Minnesoty. Jen pro ukázku. Pouze devět hokejistů Wild našlo po požáru svou výstroj v pořádku. Jedním z těch šťastných byl kromě Marka Židlického také jeho parťák z obrany Andrew Brunnette.

,,Docela jsme si s tím užili. Už tím, že jsem svou výstroj hledal ve spáleništi. Nakonec mi ji kustod omyl a očistil,“ prozradil Andrew Brunnette.

Bytostně se požár kamionu dotkl zejména brankářů Minnesoty. Jak Josh Harding tak Niclas Bäckstrom přišli úplně o všechno. Podobně jako dalších devět hráčů.

,,Mám úplně novou výstroj a všechno je s níúplně jiné,“ potvrdil Josh Harding, který nakonec do zápasu nenastoupil, ale nejspíš ho to ani nemrzelo.


Radim Sajbot, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme